Roborock S7: najszybszy soniczny mop na rynku

Roborock pokazało najnowszy zrobotyzowany odkurzacz z funkcją mopa. Model Roborock S7 posiada wiele nowoczesnych technologii podnoszących jego funkcjonalność.

Nie każdy ma czas, by samodzielnie odkurzać swe mieszkanie, ani też funduszy na zatrudnienie sprzątaczki. Na szczęście istnieje nowoczesna technologia, która może nas w tej żmudnej czynności wyręczyć. Mówię tu oczywiście o zrobotyzowanych odkurzaczach, oferujących coraz bardziej zaawansowane funkcje.

Jednym z najnowszych przedstawicieli tych urządzeń jest Roborock S7, którego zaprezentowano na targach CES 2021. To pierwszy na świecie odkurzacz z sonicznym mopem oraz inteligentną technologią unoszenia. Dzięki nieco sprawnie przemieszcza się po naszym mieszkaniu, gładko przechodząc pomiędzy dywanami i twardymi podłogami.

Samodzielnie rozróżnia rodzaje powierzchni

Dzięki ultradźwiękowej technologii VibraRise, odkurzacz potrafi samodzielnie odróżnić różne rodzaje powierzchni, a następnie dostosuje do nich swą pracę. Wyposażono go również w “różnorodne ustawienia szorowania o wysokiej intensywności”. Oznacza to, że maszyna sama określa prędkość obrotu szczotek i mopa w zakresie od 1650 RPM do 3000 RPM, dostosowując ją do poziomu zabrudzenia.

W przypadku mało zabrudzonych powierzchni sprzęt ustawia najniższą prędkość, lecz gdy natrafi np., na zaschnięte plamy, wówczas podnosi ją do maksymalnej wartości. Robot dysponuje również ulepszoną główną szczotką o maksymalnej sile ssania 2500Pa.

Roborock S7

Wbudowany akumulator o pojemności 5200 mAh wystarcza na trzy godziny nieprzerwanego sprzątania, więc urządzenie może odkurzyć całkiem spory dom. Gdy bateria się wyczerpie, samodzielnie podepnie się do ładowarki celem jej naładowania. Wyposażono je także w 470 ml pojemnik na kurz oraz 300 ml zbiornik na wodę dla mopa, której wystarczy na zmycie 300 m.kw, powierzchni.

3 godziny sprzątania i mycia podłóg

Odkurzacz współpracuje także z Alexą, Siri, a także Google Home. Może więc działać w wyłącznie trybie autonomicznym, ale mamy też możliwość sterowania jego pracą za pomocą smartfona lub tabletu. W tej sposób nie tylko go aktywujemy, ale także wskażemy miejsce, które chcemy by sprzątnął znacznie dokładniej. Na smartfona otrzymamy także powiadomienia o skończonej pracy.

Roborock S7 do sprzedaży trafi 24 marca i na amerykańskim rynku będzie kosztował 649 dolarów.

Źródło

You may also like...