Samsung Bot Handy – robot pomagający w domu

Samsung Bot Handy to najnowszy robot, który pomoże nam zajmować się domem. Maszyna wyposażona w sztuczną inteligencję potrafi rozpoznawać i przenosić obiekty.

Być może za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat ziści się wizja scenarzystów filmowych i autorów książek, dotycząca inteligentnych robotów pomagających w domu. Kolejny krok ku jej realizacji postawił Samsung, który na CES 2021 zaprezentował prototyp nowego domowego robota.

Sprzęt nazywa się Samsung Bot Handy i choć nadal jest w fazie rozwoju, to producent zademonstrował jego działanie. Maszynę wyposażono w zaawansowaną AI, która pozawala jej rozpoznawać kształt, rozmiar oraz masę różnego rodzaju obiektów. Natomiast mechaniczne ramię mu wykonywać różnego rodzaju czynności, dzięki czemu będzie pomocny w naszym domu. Sprzęt może np., rozstawiać na stole talerze, gdy przygotowujemy się do kolacji, zaś po skończonym posiłku je pozmywa.

Producent zapewnia również, że robot będzie w stanie odróżnić skład materiałowy różnych przedmiotów. Na podstawie zebranych danych dostosuje następnie siłę chwytu aby bezpiecznie je przenosić, unikając w ten sposób uszkodzenia naszej własności.

Samsung Bot Handy

Samsung Bot Handy nie ma jeszcze określonej daty premiery, ani też oficjalnej ceny. Na razie nie jest to jednak istotne, gdyż tak czy inaczej minie jeszcze kilka lat zanim ta maszyna trafi do naszych domów.

Dodam jeszcze, że nie jest to jedyny tego typu robot, nad którym pracuje Samsung. Firma pokazała na CES 2021 także najnowszą wersję modelu Samsung Bot Care. To kolejny robot z AI, który rozpoznaje nasze zachowanie i odpowiednio na nie reaguje. Uczy się naszego grafiku dnia, a także nawyków i wysyła różnego rodzaju powiadomienia pomagające przetrwać pracowity dzień.

Źródło

You may also like...