Nowoczesny router MSI RadiX BE22000 Turbo śledzi pozycję podłączonych urządzeń

MSI pokazało na CES 2023 niezwykły router MSI RadiX BE22000 Turbo. Sprzęt obsługuje WiFi 7, a dodatkowo posiada zmotoryzowane anteny śledzące pozycję podpiętych urządzeń.

W dzisiejszych czasach trudno byłoby sobie wyobrazić życie bez routerów, zapewniających dostęp do sieci wszystkim naszym domowym urządzeniom. Bez nich nasz telewizor nie miałby dostępu do Netlixa, inteligentny zamek do drzwi nie mógłby przesyłać informacji o statusie, zaś sterowanie nowoczesnym oświetleniem byłoby niemożliwe.

Jakość połączenia bywa jednak różna, gdyż na siłę sygnału mogą wpływać różne przeszkody znajdujące się na jego drodze, takie jak meble. Szczególnie gdy poruszamy się ze smartfonem lub laptopem po domu. MSI opracowało więc technologię, która pozwoli wyeliminować tę wadę i zapewnić stabilne połączenie nawet podczas ruchu.

Na CES 2023 firma pokazała router MSI RadiX BE22000 Turbo, do którego możemy podpiąć cały nasz domowy sprzęt. Urządzenie zaprojektowano z myślą o obsłudze najnowszego standardu WiFi 7, a także wyposażono w technologię AI QoS. Redukuje ping podczas grania oraz nadaje priorytety różnym typom treści, umożliwiając np., streaming filmów bez żadnych opóźnień. Natomiast dzięki przepustowości 320 MHz, oferowana prędkość jest czterokrotnie większa w porównaniu do typowych routerów WiFi 6.

Najciekawszym elementem wyposażenia sprzętu są jednak zmotoryzowane anteny. Dzięki wbudowanym silnikom potrafią śledzić urządzenie przemieszczające się po domu, zapewniając mu cały czas optymalny sygnał.

Niestety pokazany w Las Vegas MSI RadiX BE22000 Turbo jest tylko prototypem, więc nie wiadomo kiedy pojawi się w sprzedaży. Trudno też stwierdzić ile może kosztować, ale zważywszy na zastosowane rozwiązania z pewnością nie będzie to sprzęt tani.

MSI RadiX BE22000 Turbo
Źródło: MSI

Źródło

You may also like...