Rusza produkcja wody pitnej ze ścieków

Na początku bieżącego roku Bill Gates, założyciel Microsoftu i jeden z najbogatszych ludzi świata zaprezentował technologiczny przełom w dziedzinie recyklingu wody pitnej uzyskany dzięki urządzeniu Janicki Omni Processor. Rozwiązanie to zaczyna być powoli wcielane w życie.

Miliony osób mieszkających na naszej planecie nie mają dostępu do świeżej wody pitnej. Bill Gates, multimiliarder i właściciel Microsoft od jakiegoś czasu inwestuje w nowinki technologiczne, a jednym z finansowanych przez niego pomysłów, jest technologia recyklingu ścieków i zmiany ich w wodę zdatną do picia.

Zasadniczo istnieją urządzenia do uzdatniania wody, lecz działają na małą skalę, a tymczasem potrzebne było rozwiązanie, które zapewni czystą wodę milionom osób. Przełomem na tym polu okazała się technologia Janicki Omni Processor, której efektywność na początku roku zaprezentował sam Bill Gates, osobiście pijąc wodę, która jeszcze chwilę temu była ściekami. Skuteczność technologii udało się w pełni potwierdzić i teraz jest ona wdrażana do użytku. Na razie urządzenia do uzdatniania wody zainstalowano w Dakarze, stolicy i równocześnie największym mieście Senegalu, gdzie 1,2 miliona osób nie ma dostępu do wodociągów. Dzięki niej, można przerabiać wydalane przez człowieka odpady organiczne i zmieniać je z powrotem w wodę pitną.

Biorąc pod uwagę rosnącą w błyskawicznym tempie populację naszej planety, która już teraz wynosi 7,3 mld, takie rozwiązanie może mieć przed sobą wielką przyszłość.

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...