Ruszają prace pracuje nad firmwarem dla Galaxy S8

Media potwierdzają, że Samsung rozpoczął już pracę nad firmwarem dla najnowszego flagowca Galaxy S8. Koncern pokłada w tym modelu dużą nadzieję na odzyskanie zaufania klientów, nadszarpniętego przez Galaxy Note 7.

Problemy z flagowym Galaxy Note 7 sprawiły, że Samsung musi teraz poprawić wyniki finansowe, ale przede wszystkim pokazać klientom, że jego produkty są w pełni bezpieczne. Dlatego też premierę Galaxy S8 zaplanowano na 26 lutego, a producent chce, by nowy model był maksymalnie atrakcyjny dla klientów.Media donoszą, że Samsung rozpoczął już pracę nad firmwarem dla tego sprzętu. Źródła twierdzą, że inżynierowie koreańskiego giganta już zabrali się za tworzenie oprogramowania, a powstaje ono takich krajów jak Niemcy, Włochy, Chiny, Francja, Korea, Stany Zjednoczone oraz Polska. Oprogramowanie dla innych krajów zacznie być rozwijane, gdy stworzone ROM’y będą już stabilne.

Z przecieków wynika, że Galaxy S8 ma być dostępny w dwóch wariantach. Pierwszy z nich otrzyma 5,1″ zakrzywiony wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 2K, natomiast drugi 5,5″ panel 4K. Smartfony zostaną też wyposażone w Snapdragona 830 oraz Exynosa 8895.

Mówi się też, że smartfon dostanie podwójny tylny aparat podobny do tego z iPhone’a 7 Plus oraz cyfrowego asystenta podobnego w działaniu do Siri.

Źródło: Sammobile.com

You may also like...