Samsung AirDresser odświeży ubrania bez ich prania

Samsung zaprezentował nowy sprzęt dla domu o nazwie AirDresser. To urządzenie, które zaprojektowano do odświeżania naszych ubrań, bez potrzeby ich prania.

Każdy z nas z pewnością ma w szafie ubrania, które spędziły w niej długi czas, a teraz chcielibyśmy je założyć. Choć są teoretycznie czyste, to nałożenie ich nie wchodzi w grę. Po spędzeniu tyle czasu na półce, ich zapach nie jest bowiem pierwszej świeżości. Należałoby je wyprać, ale nie każdy uzna to za dobry pomysł.

Na szczęście inżynierowie Samsunga opracowali coś, co może nam w takich sytuacjach pomóc. Firma zaprezentowała urządzenie o nazwie AirDresser, które wygląda jak zwykła szafa na ubrania. To jednak tylko pozory, gdyż nie jest to zwykła szafa do przechowywania garderoby. Urządzenie zajmuje się bowiem odświeżaniem oraz sterylizacją naszych ubrań, bez konieczności ich prania.

Wyposażono je w specjalne wieszaki oraz dysze dmuchające powietrzem. Wieszaki potrząsają umieszczoną na nich garderobą, zaś dusze dmuchają w nią powietrzem, usuwając kurz, który może się na nich znajdować. Następnie do akcji wchodzi technologia JetSteam, która usuwa wirusy i bakterie. Potem zaczyna działać Deodorizing Filter, który usuwa brzydkie zapachy pochodzące od potu, jedzenia oraz dymu papierosowego. Ostatni etap to sterylizacja i suszenie.

AirDresser

AirDresser wyczyści nam ubrania znacznie delikatniej od pralki. W trybie Wrinkle Care używa połączenia pary oraz dmuchaw, zaś suszenie następuje w dużo niższej temperaturze, by nie uszkodzić delikatnych tkanin i zapobiec ich kurczeniu.

Urządzenie potrafi też odświeżać futra, ale można go również użyć do sterylizacji innych przedmiotów, jak chociażby zabawek dla dzieci. Może również pełnić funkcję osuszacza powietrza, zapobiegając pojawianiu się wilgoci oraz pleśni.

AirDresser

AirDresser od dziś wchodzi do sprzedaży na wielu europejskich rynkach. Producent na razie nie podał jednak ceny nowego urządzenia.

Źródło

You may also like...