Samsung CHG90 – ogromny monitor dla gracza

Samsung pokazał właśnie najnowszy monitor dla gracza – Samsung CHG90. Produkt ma aż 49-calowy zakrzywiony ekran i rozdzielczość 3840 x 1080 pikseli.

Jeszcze kilka lat temu producenci akcesoriów komputerowych, nie przywiązywali tak dużej uwagi do kwestii monitorów komputerowych. Produkowano jedynie modele uniwersalne, które miały służyć do pracy oraz zabawy.

Ostatnio jednak rynek sprzętu dla graczy mocno się rozwinął i dotyczy to również monitorów. Produkty te wyposażane są w coraz większe ekrany o dużej rozdzielczości i szybkości odświeżania obrazu. Wydaje się jednak, że producenci zaczynają popadać w skrajność, a przykładem tego jest Samsung CHG90.

Nowy monitor dla gracza został zaprezentowany podczas targów gier komputerowych Gamescom odbywających się w Kolonii. Sprzęt wyposażono w 49-calowy ultra szeroki ekran o proporcjach 32:9 z obsługą technologii HDR, wyświetlający obraz w rozdzielczości 3840 x 1080 pikseli.

Maksymalna częstotliwość odświeżania wynosi 144Hz, ale w razie potrzeby można ją też ustawić na 60/120Hz. Czas reakcji matrycy to 1 ms, zaś o doskonałą jakość kolorów dbają technologie Quantum dot oraz HDR, jak również dedykowany tryb gracza. Wyposażono go również w tryb obrazu w obrazie, pozwalający połączyć obrazu z różnych źródeł bez obniżania ich jakości.

Samsung CHG90 dostępny będzie w sprzedaży już od września. Cena nie jest jeszcze znana, ale biorąc pod uwagę rozmiary, należy się spodziewać kwoty co najmniej 5 tys. zł. Użytkowanie tego monitora może być jednak nieco trudne. Trzeba bowiem kupić duże biurko dla gracza.

Samsung CHG90

Źródło: Samsung.com

You may also like...