Samsung Galaxy S10 dostanie więcej kamer niż potrzebujemy

Samsung może brać udział w wyścigu na liczbę kamer montowanych w smartfonach. Najnowsze doniesienia wskazują, że flagowy model Galaxy S10 dostanie ich aż pięć.

Galaxy S9 poważnie zawiódł oczekiwania, a według ostatnich danych jego sprzedaż jest najniższa od czasu Galaxy S3. Samsung musi więc zrobić wszystko, by kolejny model odniósł rynkowy sukces. Dlatego chce by nachodzący Galaxy S10 oferował wyposażenie, którego nie mają rywale.

Może to dotyczyć również liczby zainstalowanych w smartfonie kamer. Pisałem już wcześniej, że nowy flagowiec ma szansę otrzymać potrójny aparat główny. Wygląda jednak na to, że producent na tym nie poprzestanie i zamierza wyposażyć nowego flagowca dodatkowo w podwójną kamerę do selfie.

Jak już wspominałem, smartfon będzie oferowany w trzech różnych wariantach. Pierwszym z nich będzie model o roboczej nazwie Beyond 0, który ma być budżetową wersją smartfona. Dostanie 5,8″ płaski ekran Super AMOLED, skaner odcisków umieszczony na krawędzi i podwójną kamerę główną z dwoma 12 MP sensorami.

Oczko wyżej stoi Beyond 1 z 6,2″ zakrzywionym ekranem Super AMOLED, skanerem odcisków pod wyświetlaczem oraz potrójną kamerą. Składa się ona z 12 MP soczewki szerokokątnej, 12 MP teleobiektywu oraz 16 MP soczewki o kącie widzenia 120 stopni. Jest też pojedyncza przednia kamera. Ostatnim modelem jest Beyond 2, który posiada 6,44″ zakrzywiony ekran Super AMOLED i skaner linii papilarnych pod ekranem. Tutaj także znajdziemy potrójny główny aparat oraz podwójną kamerę do selfie.

Nie wiadomo na razie w jakiej konfiguracji będzie podwójna kamera do selfe. Możliwe jednak, że producent zdecyduje się na podobne rozwiązanie jak w Galaxy A8 2018, gdzie zainstalował 16 MP i 8 MP obiektywy do selfie Live Focus. Podwójna kamera z pewnością przyda się do efektu bokeh, jak również obsługi technologii AR.

Przypomnę, że Samsung Galaxy S10 zostanie pokazany dopiero w lutym, podczas targów MWC 2019. Tam też poznamy wszystkie szczegóły jego specyfikacji technicznej.

Galaxy S10

Źródło: Thebell.co.kr

You may also like...