TCL pokazało zwijany smartfon oraz tablet

Chińska firma TCL pokazała na targach CES 2021 dwa nowe urządzenia. Pierwszym z nich jest zwijany smartfon z 6,7″ wyświetlaczem AMOLED, zaś drugim spory tablet.

Na rozpoczętych dziś targach CES 2021, LG pokazało swój najnowszy zwijany smartfon LG Rollable. Nie jest to bynajmniej jedyne urządzenie tego typu, które mamy okazję tam zobaczyć. TCL również pokazał tam podobny sprzęt, prezentując smartfon oraz tablet.

Chiński koncern już w zeszłym roku pokazał nam kilka prototypów i konceptów urządzeń wyposażonych w zwijane i składane ekrany OLED. Teraz wiemy jednak, że produkty fizycznie istnieją i w przyszłości pojawią się na sklepowych półkach. Producent zaprezentował bowiem dwa urządzenia charakteryzujące się bardzo oryginalną konstrukcją.

Zwijany smartfon z ekranem AMOLED

Pierwszym z pokazanych produktów jest prototyp zwijanego smartfona. Urządzenie dysponuje elastycznym wyświetlaczem AMOLED, który w formie zwiniętej ma 6,7″, a gdy go rozwiniemy zwiększa się do 7,8″. Gdy urządzenie jest zamknięte, a wielkością przypomina Samsunga Galaxy Z Flip, choć jest od niego nieco smuklejsze. Po rozłożeniu nie przypomina tabletu, lecz normalny smartfon.

zwijany smartfon

Smartfon to jednak nie wszystko, gdyż TCL pokazało tablet o podobnej konstrukcji. Trudno to jednak porównać z typowym tabletem, gdyż urządzenie ma aż 17″ drukowany panel OLED, który można zwinąć niczym papier. Bardziej przypomina to więc gadżety, które mieliśmy okazję zobaczyć w wielu filmach i serialach z gatunku sci-fi. Po rozłożeniu zmienia się bowiem w duży przenośny wyświetlacz, który może mieć wiele zastosowań.

17-calowy OLED który schowamy do kieszeni

TCL już od kilku lat pracuje nad zwijanymi wyświetlaczami i zdobyło na tym polu duże doświadczenie. Firma zapewnia bowiem, że nie tylko jest w stanie komercyjnie produkować takie panele, ale są one tańsze od konkurencji. Według producenta ich cena w porównaniu do produktów rywali jest o około 20 procent niższa.

zwijany smartfon

Na razie jest to tylko prezentacja możliwości producenta, nie zaś zapowiedź gotowych produktów. Na razie nie wiadomo kiedy pojawią się na rynku, ale można założyć, że nie nastąpi to zbyt prędko.

Źródło

You may also like...