Inteligentne gniazdko Lutron wprowadza do ogrodu Internet Rzeczy

Firma Lutron pokazała najnowsze inteligentne gniazdko do użytku poza domem. Produkt jest wodoszczelny i może obsługiwać urządzenia w naszym ogrodzie lub tarasie.

Inteligentne gniazdko to gadżet, który staje się coraz powszechniejszym wyposażeniem naszych mieszkań i domów. Tego typu urządzenia dają bowiem niezwykłą wygodę sterowania domowymi urządzeniami elektrycznymi, oferując przy tym wiele możliwości. Jeśli zapomnieliśmy wyłączyć żelazko, możemy to łatwo zrobić nawet gdy jesteśmy poza domem. Gniazdko może też o określonej porze włączyć ekspres do kawy, ułatwiając poranne wstawanie.

Inteligentne gniazdko do ogrodu

Zazwyczaj takie gadżety montuje się w domu, ale powoli zaczynają pojawiać się także modele zewnętrzne, a jeden z nich oferuje firma Lutron. Produkt nazywa się Lutron Caséta Outdoor Smart Plug i jest odpornym na warunki pogodowe gniazdkiem, przeznaczonym do użytku w ogrodzie lub na tarasie.

Jest to idealne rozwiązanie szczególnie w okresie świątecznym, gdy ozdabiamy dom kolorowymi lampkami. Będziemy mogli wówczas łatwo sterować całym systemem. Przyda się również osobom posiadającym rozległe ogrody, umożliwiając zasilanie nocnego oświetlenia oraz systemów podlewania roślin. Co więcej, nie musimy pilnować wyłączenia światła o świcie, gdyż gniazdko samo się tym zajmie, a dodatkowo dostosuje jasność lampek do pory dnia. Można też programować jego pracę, wówczas aktywuje podłączone do niego urządzenia tylko na określony czas.

inteligentne gniazdko

Współpraca z asystentami

Gniazdko kontrolujemy za pomocą firmowej aplikacji mobilnej, ale można też zintegrować je z Alexą, Apple HomeKit, Google Assistant itp. Współpracuje również z wideodzwonkami oraz kamerami firmy Ring, a oprócz tego mamy możliwość sterowania jego funkcjami za pomocą głosu.

Jeżeli dokupimy firnowy mostek, możliwości gniazdka znacznie się zwiększają. Możemy wówczas programować dla niego grafik, a także korzystać ze scen, co pozwala kontrolować równocześnie wiele urządzeń. Sprzęt posiada oczywiście certyfikat IP65, a więc jest odporne na pył, błoto, promienie słoneczne oraz rzęsisty deszcz. Innymi słowy, nie zaszkodzą mu złe warunki pogodowe.

Lutron Caseta Outdoor Smart Plug pojawi się w sprzedaży w marcu i będzie kosztowało 79,95 dolarów.

Źródło

You may also like...