Samsung Galaxy S10 również w budżetowej wersji

Samsung zamierza chyba skopiować pomysł Apple na trzy wersje flagowca. Zastosuje go w przypadku nadchodzącego modelu Galaxy S10, który także będzie dostępny w budżetowej wersji.

Apple w tym roku odeszło od stosowanej przez lata strategii biznesowej i zamiast dwóch modeli nowego telefonu, wprowadziło do sprzedaży trzy wersje. Oprócz modeli iPhone XS oraz większego iPhone XS Plus, w sklepach pojawił się także znacznie tańszy iPhone XR. Dużym zaskoczeniem okazało się spore zainteresowanie najtańszym produktem, którego pierwsza partia bardzo szybko się wyprzedała. Okres oczekiwania na dostawę wynosi obecnie około dwóch tygodni.

Najwyraźniej Samsungowi spodobał się ten pomysł, gdyż według Bloomberga planuje wykorzystać go w modelu Galaxy S10. Już wcześniej mówiło się, że nowy flagowiec może być oferowany w trzech wersjach i wygląda na to, że doniesienia mogą okazać się prawdziwe. Dziennikarze sugerują bowiem, że powstanie standardowa wersja z ekranem o zakrzywionych krawędziach oraz jego większy wariant oznaczony jako Plus. Jednak trzeci wariant będzie odpowiednikiem iPhone’a XR. Dostanie więc płaski wyświetlacz oraz standardowy czytnik odcisków, zamiast ukrytego pod wyświetlaczem.

Kwestią otwartą pozostaje natomiast cena najtańszego wariantu. Na razie trudno o jakieś spekulacje, gdyż nie wiadomo dokładnie jakie rozwiązania producent zdecyduje się zastosować w swym sprzęcie. Jeśli jednak cena budżetowej wersji będzie o 100-150 dolarów niższa od standardowej, to z pewnością znajdzie ona wielu chętnych.

Galaxy S10

Źródło: Bloomberg.com

You may also like...