Samsung zaprezentował najnowszy smartwatch z Tizen OS

Dzisiejsza konferencja w Nowym Jorku zaprezentowała nam nie tylko Galaxy Note 9, ale też Galaxy Watch. Najnowszy smartwatch Samsunga nie zaskakuje jednak niczym szczególnym.

Zgodnie z obietnicą, Samsung pokazał swój najnowszy smartwatch, który będzie oferowany pod całkowicie nowym szyldem. Galaxy Watch nie przynosi jednak żadnych rewolucyjnych technologii, choć oferuje wszystko czego oczekujemy po tego typu sprzęcie.

Nowy zegarek będzie dostępny w dwóch wersjach: z 46 mm i 42 mm kopertą. Zaoferuje też trzy wersje kolorystyczne: czarną, srebrną i złotą, a klienci będą mieć szeroką gamę pasków do wyboru. Obudowa zegarka jest oczywiście wodoszczelna (norma IP68) i wytrzymuje ciśnienie 5 atmosfer. Zapewnia przy tym ochronę przed upadkami, spełniając warunki wojskowego standardu wytrzymałości MIL-STD-810G.

Sprzęt wyposażono w wyświetlacz Super AMOLED chroniony szkłem Gorilla Glass DX+, który w większym modelu ma 1,3″, w mniejszym natomiast 1,2″. Różna jest także pojemność baterii, która w większym sprzęcie ma 472 mAh, w mniejszym natomiast 270 mAh. Nie trzeba jej będzie ładować zbyt często. Producent twierdzi, że dzięki usprawnieniom systemu zarządzania energią, zegarek wytrzyma kilka dni na jednym ładowaniu.

Oczywiście, tak jak poprzednie smartwatche Samsunga, ten również jest nastawiony na monitorowanie zdrowia. Posiada pulsometr, a także akcelerometr, żyroskop oraz barometr. Jego sercem jest natomiast dwurdzeniowy procesor Exynos 9110 z 768 MB RAM oraz 4 GB pamięci użytkowej w wersji Bluetooth. Wariant z LTE ma nieco lepsze parametry, gdyż posiada 1,15 GB RAM oraz 4 GB pamięci flash.

Smartwatch działa na systemie Tizen OS 4.0, oferując użytkownikowi sporo aplikacji oraz ponad 60 tys. różnych tarczek. Użytkownik będzie więc mógł dostosować wygląd zegarka do własnych preferencji.

Galaxy Watch już 24 sierpnia pojawi się na w USA, 31 sierpnia w Korei Południowej, a potem będzie dostępny na pozostałych rynkach. Wersja 46 mm kosztować ma 349,99 dolarów, natomiast wariant 42 mm wyceniono na 329,99 dolarów.

Galaxy Watch

Galaxy Watch

Galaxy Watch

Galaxy Watch

Galaxy Watch

Galaxy Watch

Źródło: Theverge.com

You may also like...