Składane wyświetlacze Samsunga trafią do laptopów

Samsung pokaże wkrótce swój pierwszy składany smartfon. Opracowany dla niego składany wyświetlacz pojawi się również w laptopach, nad którymi pracuje koreańska marka.

Jeśli wierzyć plotkom, podczas zaplanowanej na 7 listopada konferencji Samsunga, ujrzymy zapowiadany od dawna składany smartfon. Koreańska marka nie zamierza jednak ograniczać składanych wyświetlaczy wyłącznie do urządzeń przenośnych. Planuje bowiem rozszerzyć ich zastosowanie również na laptopy.

Nie jest to jednak plotka, gdyż informacja została oficjalnie potwierdzona przez Lee Min-cheol, wice prezesa Samsunga ds. marketingu produktów komputerowych. W rozmowie z dziennikarzami Korea Herald potwierdził, że firma pracuje z producentami wyświetlaczy w celu stworzenia laptopów posiadających składane ekrany. Wypowiedź miała miejsce podczas eventu, na którym koreańska marka zaprezentowała swój najnowszy laptop Flash.

Szczegółów technicznych nowego projektu na razie nie ujawniono. Można się jednak domyślać, że koncepcja będzie bardzo zbliżona do smartfonów, a więc wyświetlacz będzie rozkładany, co pozwoli uzyskać większą powierzchnię. Nie można też wykluczyć, że Samsung zaczerpnie inspirację z opracowanego przez Razera jko Project Valerie. Jest to laptop z rozkładanymi dodatkowymi wyświetlaczami.

Póki co to jednak tylko spekulacje, ale być może czegoś więcej na ten temat dowiemy się podczas zbliżającej się konferencji.

składany wyświetlacz

Źródło: Koreaherald.com

You may also like...