Samsung nie chce ugody z Apple

Wojna dwóch wielkich koncernów może się zakończyć tylko w jeden sposób – całkowitym pokonaniem jednego z nich. Tak mniej więcej wygląda spór Apple i Samsunga.

Jak donoszą koreańskie media, Samsung nie jest zainteresowany ugodą z Apple w sprawie procesów sądowych związanych z naruszeniami patentów. Shin Jong-kyun, szef działu IT oraz urządzeń mobilnych, podkreślił, że to, iż HTC zgodził się zapłacić Apple 276 milionów dolarów za korzystanie z patentów, wcale nie oznacza, że Samsung pójdzie w jego ślady, dlatego firma nadal będzie kontynuować walkę w sądzie.

Przypomnę, że HTC podpisało niedawno z Apple 10-letnią umowę na wzajemną wymianę licencji, która pozwoli obu firmom korzystać patentów należących do rywala. Oba koncerny zdecydowały, że zamiast skupiać się na batalii sądowej, wolą poświęcić zasoby na wymyślanie innowacji z korzyścią dla konsumentów.

Samsung wybrał jednak inną drogę. Koncern kilka miesięcy został wyrokiem sądu zmuszony do wypłacenia Apple miliarda dolarów odszkodowania, a teraz skarży Apple o nielegalne wykorzystywanie patentów związanych z 4G LTE.

Wygląda na to, że obaj giganci będą walczyć do ostatniej kropli krwi, jednak to kalifornijski koncern ma więcej do stracenia. Kurs jego akcji mocno spada, podobnie jak udział w rynku. Samsung pobił już jego iPhone’y (Galaxy S3 sprzedaje się lepiej niż iPhone 4S i iPhone 5), a jego tablety są coraz popularniejsze. Apple musi więc walczyć w sądzie, bo nic innego mu nie pozostało.

Źródło: Mobilegeeks.com

You may also like...