Samsung wyjaśnia brak ekranowego czytnika w Galaxy S9

Jeden z dyrektorów Samsunga postanowił wyjaśnić dlaczego w modelu Galaxy S9 nie pojawił się wbudowany w ekran czytnik odcisków. Firma nie chciała bowiem używać niedopracowanej technologii.

Choć wprowadzony niedawno na rynek Vivo X20 Plus UD, posiada czytnik odcisków wbudowany w ekran, to takiego elementu nie znajdziemy w Galaxy S9. Wielu z pewnością zastanawia się dlaczego Samsung nie zdecydował się na umieszczenie go w swym nowym flagowcu. Na to pytanie postanowił więc odpowiedzieć Mark Notton, dyrektor ds. portfolio produktów i rynkowej strategii.

W rozmowie z witryną AnroidPIT, Notton wyjaśnił, że Samsung nie wykorzystał nowej technologii, gdyż chce by zanim trafi w ręce użytkowników, została w pełni dopracowana. Producent ma zamiar upewnić się, że jest ona w pełni sprawna i nie pojawią się żadne problemy z jej funkcjonowaniem, mogące powodować frustrację użytkowników. To dość logiczne, bo nowe technologie czasem cierpią na problemy wieku dziecięcego, których producent chciałby uniknąć. Wyjaśnił także, że firma wysłuchała próśb klientów i przeniosła standardowy czytnik odcisków w bardziej dostępne miejsce. Wprowadziła też kilka zmian, które zapewnią szybsze jego działanie.

Z tego co mówi Notton wynika, że Samsung wciąż pracuje nad nową technologią i na razie nie zamierza jej komercjalizować. Nie można więc wykluczyć, że nie dostanie jej także nadchodzący Galaxy Note 9, który jesienią trafi do sprzedaży.

Galaxy S9

Źródło: Androidpit.com

You may also like...