YouTube: rozdziały pomogą oglądać dłuższe filmy

YouTube wprowadza możliwość podzielenia publikowanych filmów na rozdziały. Znacznie ułatwi to oglądanie dostępnych tam poradników lub innych długich treści.

Na portalu YouTube dostępne są miliony filmów o różnej długości. O ile z oglądaniem krótszych materiałów nie ma problemu, o tyle w przypadku dłuższych treści mogą się one już pojawić. Jeśli bowiem po przeskoczeniu jakiegoś fragmentu rozmyśliliśmy się i chcemy wrócić do wcześniej oglądanego miejsca, nie jest to wcale takie proste. Musimy potem przewijać materiał szukając fragmentu, z którego skoczyliśmy.

Wkrótce stanie się to jednak znacznie łatwiejsze, gdyż portal zapowiedział właśnie możliwość wprowadzenia rozdziałów do publikowanych filmów. Serwis od pewnego czasu testuje nową funkcję i najwyraźniej opinie na jej temat były na tyle pozytywne, że wprowadził ją na stałe.

W jaki sposób będzie to działać? Rozdziały mają być widoczne w dolnej części odtwarzacza, prezentując użytkownikowi znaczniki czasowe. Po kliknięciu na któryś z nich można od razu przeskoczyć do wybranego rozdziału, co znacznie ułatwi przemieszczanie się po materiale.

Trzeba jednak pamiętać, że funkcja jest całkowicie opcjonalna, zaś jej obecność zależy wyłącznie od twórców filmów. Z ich punktu widzenia będzie to dodatkowa robota, gdyż znaczniki muszą wprowadzić do nich ręcznie. Można więc śmiało założyć, że nie wszystkie materiały będą je posiadały.

Nowa funkcja YouTube jest już dostępna w webowej wersji serwisu, jak również na platformach mobilnych Android i iOS.

YouTube

Źródło

You may also like...