Samsung wzbogaci ofertę telewizorów z panelami QD-OLED o wersje 49 i 77-cali

Samsung chce rozszerzyć ofertę telewizorów Smart TV z panelami QD-OLED. Do modeli z 55″ i 65″ ekranami dołączą wersje wyposażone w 49″ oraz 77-calowe matryce, które pojawią się w przyszłym roku.

Samsung nieustannie pracuje nad rozwojem swych telewizorów i niedawno opracował zupełnie nowe panele QD-OLED. Na razie ich dostępność jest dość ograniczona, gdyż oferowane są jedynie w rozmiarze 55″ i 65″, a znajdziemy je w modelach Samsung S95B oraz Sony Bravia XR A95K. Samsung Display pracuje jednak nad panelami w rozmiarze 49″ oraz 77″, które będą dostępne w przyszłym roku.

Na razie na temat nowych paneli, poza ich rozmiarami, nie mamy jeszcze żadnych dodatkowych informacji. Oczywiście można założyć, że będą oferowały rozdzielczość 4K, jak również wysoką częstotliwość odświeżania obrazu. Na przykład we wspomnianym Sony Bravia XR A95K ma on 100 Hz, a także oferuje wiele innych funkcji.

W tej chwili panele QD-OLED to najbardziej nowatorska technologia dostępna na rynku. Charakteryzują się bardzo wysokim poziomem jasności sięgającym 1500 nitów, także lepszymi kątami widzenia i mają bardziej naturalne kolory. Niestety jak każda nowinka technologiczna, telewizory z tymi panelami są piekielnie drogie.

W Europie Sony Bravia XR A95K kosztuje bowiem 3050 euro za wersję 55″ oraz 4050 euro za wariant 65″. Odbiorniki Samsunga z nowymi rozmiarami panelów, będą więc z pewnością dużo droższe, szczególnie wersja 77″.

QD-OLED

Źródło

You may also like...