Samsungi Galaxy dostaną Androida 7.1.1 Nougat

Samsung rozpoczął dopiero dystrybucję Androida 7.0 Nougat dla swych flagowych modeli, a już pojawiają się doniesienia, że koreański producent przygotowuje dla nich Androida 7.1.1 Nougat. Taki system znajduje się na Galaxy A3 (2016) zauważonym w Geekbench.

Dystrybucja Androida odbywa się w bardzo dziwny sposób. Często zdarza się bowiem, że niektóre modele dopiero zaczynają otrzymywać jedną wersję systemu, a już producent planuje dystrybucję kolejnej aktualizacji.Tak może być w przypadku produktów Samsunga. Jak wiemy, od kilku tygodni Androida 7.0 Nougat dostają Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge, natomiast w tym tygodniu otrzymały go europejskie wersje Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. Pojawiły się jednak wieści, że Samsung już przygotowuje aktualizację do Androida 7.1.1 Nougat.

W benchmarku Geekbench zauważono bowiem Galaxy A3 (2016), który działa właśnie na tej wersji systemu operacyjnego. Oznacza to, że Samsung już pracuje nad nową aktualizacją.

To ciekawa informacja, bo wygląda na to, że starsze generacje smartfonów z rodziny Galaxy A od razu dostaną najnowszą wersję popularnego systemu.

Źródło: Primatelabs.com

You may also like...