Sega Game Gear Micro: kieszonkowa konsolka dla graczy

Fani Segi będą mogli wkrótce zakupić jej najnowszy produkt, jakim jest Sega Game Gear Micro. To mikro konsola do gier wyposażona w kolekcję kultowych gier.

Konsolki przenośne nie są obecnie tak popularne, jak kilkanaście lat temu, gdyż ich rolę przejęły obecnie smartfony. Nie oznacza to jednak, że taki sprzęt przestał się pojawiać. Wręcz przeciwnie, co jakiś czas do sprzedaży trafia nowy handheld, a niektóre potrafią nas mocno zaskoczyć.

Przykładem takiej niezwykłej konsolki jest Sega Game Gear Micro. W zasadzie trudno to nazwać konsolą do gier, gdyż gadżet ma wymiary zaledwie 80 x 42 mm, a więc przypomina bardziej brelok do kluczy. Z tak małym ekranem zabawa byłaby raczej niemożliwa, dlatego producent wyposażył konsolę w dość silne szkło powiększające.

Sega Game Gear Micro

Mimo to jest w pełni funkcjonalnym sprzętem służącym do zabawy, który oferuje łącznie 16 tytułów pochodzących z konsol Sega Geame Gear oraz Game Gear Micro. Ciekawostką jest jednak fakt, iż konsola będzie dostępna w czterech kolorach, a w każdym znajdziemy tylko cztery tytuły.

Sega Game Gear Micro

Urządzenie ma być oferowane w kolorze czarnym, czerwonym, żółtym oraz niebieskim. Aby zebrać wszystkie 16, musimy zakupić aż cztery konsolki.

Sega Game Gear Micro

Sega Game Gear Micro w sprzedaży pojawi się 6 października i będzie kosztował około 50 dolarów. To termin premiery japońskiej, gdyż na razie nie wiemy czy urządzenie trafi także na zachodnie rynki.

Źródło

You may also like...