Sensory 3D ToF będą nowym wyposażeniem smartfonów Apple

Ming-Chi Kuo ujawnia kolejne szczegóły przyszłorocznych modeli smartfonów Apple. Zdaniem analityka, urządzenia otrzymają również sensory 3D ToF.

Apple w ostatnim czasie postawiło na rozwój technologii rzeczywistości rozszerzonej, którą zaczyna powoli stosować w swych smartfonach. Aby jednak wykorzystać pełnię jej możliwości, urządzenia będą musiały posiadać specjalne wyposażenie, takie jak sensor 3D ToF. Taką technologię posiada już wiele modeli konkurencyjnych telefonów i wygląda na to, że niebawem otrzyma ją również iPhone.

Tak przynajmniej sugeruje znany analityk Ming-Chi Kuo, który w na przestrzeni ostatnich dni ujawnił kilka szczegółów wyposażenia przyszłorocznych modeli. W swej poprzedniej wypowiedzi zapewniał, że wszystkie urządzenia będą miały modemy 5G (https://technogadzet.pl/iphone-2020-wszystkie-modele-modem-5g/). Teraz ekspert twierdzi, że ich standardowym wyposażeniem stanie się również sensor 3D ToF.

Według analityka sensor 3D ToF pojawi się w co najmniej dwóch z trzech nowych urządzeń, a producent zainstaluje go w tylnym aparacie. Umożliwi to uzyskanie znacznie wyższej jakości rejestrowanego obrazu 3D, a także pozwoli wykorzystać go w aplikacjach rzeczywistości rozszerzonej.

Oczywiście można się zastanawiać dlaczego Apple nie wykorzysta tej samej technologii, którą zastosowano w systemie Face ID. Czujnik 3D ToF ma jednak większy zasięg, a więc zapewnia wyższą funkcjonalność.

Naturalnie słowa analityka nie są oficjalnym potwierdzeniem zmian, jakie Apple chce wprowadzić w swym sprzęcie. Ming-Chi Kuo jest jednak bardzo wiarygodnym źródłem informacji, a jego doniesienia wielokrotnie się sprawdzały. Być może w tym wypadku również będzie miał rację.

3D ToF

Źródło: 9to5mac.com

You may also like...