Składany iPhone z 8″ ekranem dopiero w 2023 roku

Najnowsze plotki sugerują, że Apple chce wprowadzić na rynek składany iPhone. Smartfon wyposażony w 8-calowy wyświetlacz miałby się jednak pojawić w sprzedaży dopiero w 2023 roku.

Choć według ekspertów składane smartfony miały być przyszłością rynku mobilnego, to producenci jakoś nie kwapią się z wprowadzaniem ich do sprzedaży. Aktualnie oferuje je tylko kilka firm, a kolejne nie planują na razie oferowania swym klientom takich urządzeń.

Rozwój tego typu sprzętu uważnie śledzi również koncern Apple, który planuje składany iPhone, lecz jego premiera jest jeszcze bardzo odległa. Według jednego ze znanych analityków rynkowych, smartfon miałby zadebiutować dopiero w 2023 roku. Specjalista twierdzi również, że telefon będzie miał elastyczny wyświetlacz OLED o rozdzielczości QHD+, który po rozłożeniu uzyska przekątną 8-cali. Wyłącznym dostawcą paneli do nowego sprzętu będzie koncern Samsung.

Analityk twierdzi również, firma z Cupertino wzbogaci wyświetlacz o własną technologię dotykową, która zapewni mu długotrwałą przewagę nad rywalami. Koncern chce zastosować w nim srebrne nanoprzewody. Taka technologia będzie niezbędna w przypadku urządzeń składanych wyposażonych w więcej niż jeden zawias. Koncern wykorzystuje już wspomniane rozwiązanie w dotykowym interfejsie głośnika HomePod.

Fani Apple będą więc musieli uzbroić się w cierpliwość, gdyż składany iPhone nie trafi w ich ręce zbyt szybko. Naturalnie trzeba pamiętać, że to tylko prognozy analityka, jednak jego przewidywania w przeszłości bardzo często się sprawdzały.

składany iPhone

Źródło

You may also like...