Przecieki ujawniają szczegóły wyposażenia Galaxy Z Fold 3

Najnowsze przecieki zdradzają część wyposażenia nadchodzącego składaka Galaxy Z Fold 3. Smartfon otrzyma m.in., rysik S Pen, natomiast przednia kamera znajdzie się w całości pod wyświetlaczem.

Wprawdzie składane smartfony na razie nie podbiły rynku urządzeń mobilnych, to Samsung nadal je rozwija i szykuje właśnie kolejny model Galaxy Z Fold 3. W sieci pojawiło się właśnie kilka nowych przecieków dotyczących wyposażenia kolejnego składaka koreańskiej marki.

Galaxy Z Fold 3 będzie obsługiwany rysikiem

Najciekawszym elementem wyposażenia sprzętu będzie rysik S Pen, służący do obsługi wyświetlacza. To dość ryzykowny pomysł, gdyż jak wiemy składane smartfony mają bardzo delikatne ekrany, które można łatwo zarysować nawet paznokciem. Ostra końcówka rysika mogłaby więc nie być najlepszym rozwiązaniem do kontaktu z takim panelem. Trzeba jednak założyć, że Samsung odpowiednio zabezpieczy wyświetlacz.

Galaxy Z Fold 3

Co ciekawe w obudowie smartfona nie znajdzie się miejsce do przechowywania S Pen. Podobnie jak w Galaxy S21 Ultra, piórko będzie bowiem opcjonalnym akcesorium i trzeba je będzie przechowywać poza telefonem. To jednak nie powinno być problemem, gdyż do S21 Ultra pojawiły się specjalne futerały z miejscem na rysik.

Galaxy Z Fold 3

Z piórka będzie można korzystać np., do robienia notatek podczas połączeń wideo, do których posłuży przednia kamera. Ten drugi element również stanowi ciekawostkę, gdyż na renderach Galaxy Z Fold 3 nie widać żadnego otworu. Źródła sugerują jednak, że kamera znajdzie się pod wyświetlaczem, tak jak zrobiono to w modelu ZTE Axon 20 5G.

Kamera zintegrowana z ekranem

W sieci pojawiła się również grafika prezentująca tylny panel smartfona. Wynika z niej, że w przeciwieństwie do flagowców, koncern nie zamierza wykorzystać w składanym modelu nowego wzornictwa aparatów Countur Cut. Zamiast tego zastosuje prosty moduł zawierający trzy aparaty, bez gadżetów w postaci peryskopowego teleobiektywu.

Galaxy Z Fold 3

Nieoficjalnie mówi się również, że smartfon może być w jakimś stopniu odporny na wodę, co byłoby dużym zaskoczeniem. Składane konstrukcje ze względu na swą budowę raczej nie są chronione przed cieczą.

Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy Galaxy Z Fold 3 trafi do sprzedaży. Już teraz widać jednak, że może to być jeden z najciekawszych tegorocznych modeli koreańskiej marki.

Źródło

You may also like...