Sky Cruise ciekawą wizją latającego hotelu przyszłości zasilanego energią atomową

Sky Cruise jest bardzo interesującą wizją latającego hotelu przyszłości. Konstrukcja zasilana energią atomową i sterowana przez AI, mogłaby przebywać w powietrzu przez ponad rok.

Z pewnością nie raz widzieliście w telewizji luksusowe wycieczkowce, zabierające na pokład tysiące pasażerów i dostarczające ich do egzotycznych miejsc. Takie okręty oferują swym gościom wyjątkowy komfort podróży, a także wiele atrakcji umilających czas spędzany na pokładzie. Ich cechą wspólną jest jednak to, że poruszają się po wodzie. A gdyby tak przenieść je w powietrze?

Wizją takiego właśnie latającego hotelu jest Sky Cruise, stworzoną przez jednego z YouTuberów. Projekt określany mianem “futurystycznego hotelu nad chmurami”, jest gigantycznym samolotem, napędzanym energią atomową. Na jego pokładzie znalazłoby się miejsce dla 5000 gości, a dzięki nuklearnym siłowniom, mógłby utrzymywać się w powietrzu bez przerwy przez ponad rok, bez konieczności lądowania. Byłoby by to całkowicie zbędne, gdyż zapasy dla gości i załogi, dostarczano by na pokład za pomocą niewielkich samolotów.

Sky Cruise

Sky Cruise napędzałoby 20 elektrycznych silników, a dzięki energii atomowej, cała jednostka nie zostawiałaby żadnego śladu węglowego. Byłaby więc niezwykle przyjazna dla naszej planety. Pilotowaniem samolotu zajęłaby się natomiast sztuczna inteligencja, która zadbałaby o niwelowanie wpływu złej pogody i zapewniała płynność lotu.

Samolot pełniłby więc taką samą funkcję co luksusowe wycieczkowce, oferując miejsce do spędzenia wakacji, pełne barów, restauracji, basenów, kin, tarasów widokowych itp. Na pokładzie znalazłoby się też miejsce do udzielania gościom ślubów.

Oczywiście na razie jest to tylko koncepcja, gdyż nie istnieje technologia pozwalająca zrealizować tę śmiałą wizję. Pomysłodawca uważa jednak, że kwestią czasu jest, zanim potężne reaktory jądrowe staną się wystarczająco małe, aby zmieścić się w środku samolot tej wielkości. Ma nadzieję, że projekt dałoby się zrealizować być może już w 2040 roku.

Źródło

You may also like...