Smartfon rządzi Harman Kardon Remote App

Kto wizjonersko zainwestował w co najmniej jeden domowy sprzęt audio marki Harman Kardon, może już powoli zapominać, że każde z tych urządzeń posiada własnego pilota. Aplikacja Harman Kardon Remote App, którą można sobie bezpłatnie ściągnąć na smartfon lub tablet, pozwala przy pomocy własnego, oswojonego gadżetu łatwo i przyjemnie kontrolować wszystkie urządzenia tej marki, przystosowane do pracy w sieci domowej.

Na urządzenia iOS (Apple)) ściąga się ją z iTunes App Store, a na gadżety z Androidem – z serwisu Google Play. Jednak aplikacja nie tylko sprawia, że smartfon lub tablet zaczyna pełnić funkcję centralnego pilota, sterującego domową siecią rozrywki. Dzięki niej muzyka z każdego urządzenia mobilnego, komputera lub NAS (Network-attached Storage) może być bezprzewodowo kierowana do każdego z posiadanych urządzeń audio. Wystarczy, że jest ono włączone i widoczne na panelu sterującym aplikacji, wyświetlanym na ekranie smartfonu lub tabletu. Wówczas aplikacja identyfikuje je i łączy się z nim, a jeśli urządzenie ma dodatkowe opcje (np. korekcję dźwięku przy użyciu presetów typu jazz, pop, muzyka klasyczna, włączanie dźwięku przestrzennego), otwiera możliwość korzystania z nich. Remote App pomaga też zarządzać połączeniami bezprzewodowymi – można się dzięki niej przełączać pomiędzy Blootoothem, Airplay’em i DLNA, o ile urządzenie je posiada. Aplikacja wchodzi również w rolę odtwarzacza muzyki, umożliwiając tworzenie playlist i korzystanie z biblioteki.

Na dziś w pełni kompatybilne z aplikacją pilotową Harman Kardon są modele HK BDS 280, BDS 580, SB26, Sabre SB35, Aura, Onyx, Go+Play Wireless, AVR 170, AVR 1700, AVR 270, AVR 2700, AVR 370, AVR 3700, AVR151, AVR1510, AVR161, AVR1610, AVR171, AVR1710, BDS 275, BDS 575, BDS 277 i BDS 577. Produkty, których połączenie z siecią możliwe jest tylko za pomocą przewodu, jak odbiorniki AVR serii 70 czy kino domowe serii BDS 75 i 77, mogą się znaleźć pod kontrolą aplikacji pod warunkiem przyłączenia przewodem ethernet do routera sieci domowej, natomiast sterowane przez Wi-Fi (AVR 370, AVR 3700) –przewodowego lub bezprzewodowego połączenia z tą siecią.

Aplikacja Harman Kardon Remote App jest bezpłatna.

Źródło: agencjaetna.pl

You may also like...