W nowym smartfonie Xiaomi znajdzie się 120 Hz wyświetlacz

Według najnowszych doniesień, najnowszy smartfon Xiaomi będzie miał 120 Hz wyświetlacz. Urządzenie otrzyma także zupełnie nową kamerę z 5-krotnym zoomem.

Producenci smartfonów wciąż starają się usprawniać swój sprzęt, lecz pole do manewru staje się coraz węższe. Do tej pory skupiali się głównie na zwiększaniu możliwości aparatów fotograficznych, lecz w ostatnim czasie zaczęli ulepszać także wyświetlacze. Nie chodzi tu jednak o zwiększanie rozdzielczości prezentowanego obrazu, lecz jego płynność.

Szlak przetarły smartfony gamingowe, które zamiast standardowej 60 Hz częstotliwości odświeżania, zaczęły oferować panele 90 lub nawet 120 Hz. Wyższe odświeżenia przekłada się na wyższą płynność, więc świetnie nadaje się do gier. Ale nie tylko, gdyż sprawdza się też podczas codziennego użytkowania sprzętu. Zapewnia wyższy komfort przeglądania stron, czy też korzystania z aplikacji.

Według specjalistów z XDA Devlopers, w 120 Hz wyświetlacz swój najnowszy smartfon planuje wyposażyć również firma Xiaomi. Informacje sugerujące takie wyposażenie udało im się znaleźć w pierwszej becie firmowej nakładki MIUI 11.

Oczywiście nie jest to jedyna zmiana, jaką chiński producent planuje dla nowego sprzętu. W becie znaleziono też informacje o usprawnieniu matrycy odpowiadającej za przybliżanie obrazu. Z dokumentów wynika, że w menu aplikacji aparatu pojawi się nowa opcja wspierająca teleobiektyw dysponujący 5-krotnym zoomem optycznym. Ciekawostką też obecność specjalnego trybu, który pozwoli wykonywać zdjęcia z aż 50-krotnym przybliżeniem obrazu. Oczywiście mówimy tu o zoomie cyfrowym, więc przy jego aktywacji jakość na pewno pozostawi nieco do życzenia.

To nie jedyne nowości jakie przygotowuje nam chiński producent. Całkiem niedawno pojawiły się wieści, że smartfon Xiaomi będzie nagrywał wideo w rozdzielczości aż 8K/30 fps.

smartfon Xiaomi

Źródło

You may also like...