Smartfony z Androidem najmniej stabilne

Można twierdzić, że iOS jest systemem bardziej ograniczonym od Androida i użytkownik niewiele może sam z nim zrobić. Ale ta prostota ma swe zalety. Na przykład smartfony z Androidem są mniej stabilne.

Wielu posiadaczy smartfonów z Androidem narzeka, że ich sprzęt działa niezbyt płynnie i często się zawiesza. Można w te doniesienia nie wierzyć, lecz niestety są prawdziwe, co potwierdza najnowszy raport przygotowany przez firmę Blancco. Przedsiębiorstwo zajmujące się diagnostyką urządzeń oraz zabezpieczaniem danych.

Blancco przygotowało najnowsze zestawienie, obejmujące pierwszy kwartał bieżącego roku, dotyczące działania systemu operacyjnego oraz poziomu awaryjności smartfonów. Z przeprowadzonych testów wynika, że smartfony Androidem zawieszały się w 44% przypadków. Dla porównania odsetek porażek urządzeń z platformą iOS wyniósł 25%, co pokazuje, że iPhone’y także nie są idealne, ale jednak działają stabilniej od urządzeń mobilnych z systemem Google.

Przeprowadzono też awaryjności produktów określonych marek, który wskazuje, że najgorszy sprzęt produkuje firma Samsung, gdyż w Top 5 aż 43% awarii występujących w tym okresie, dotyczy właśnie smartfonów koreańskiej firmy. Co ciekawe, największy rywal Samsunga jakim jest LG, oferuje znacznie lepszy, sprzęt, gdyż jej przypadku odsetek awarii to jedynie 5%.

Jeśli chodzi o najbardziej awaryjne modele, to w tej kwestii również zwycięża Samsung. Jego Galaxy S6 zajmuje pierwsze miejsce z wynikiem 7% awarii. Na drugim miejscu z wynikiem 6% uplasowal się Galaxy S5, zaś na piątym miejscu również znajdziemy Samsunga, tyle że model Galaxy S6 Active.

smartfony z Androidem

Ciekawie wygląda też zestawienie usterek iPhone’ów. W pierwszym kwartale tego roku, około 25% wszystkich smartfonów Apple zaskoczyło swych posiadaczy zwisami systemu. Najbardziej awaryjnym modelem jest iPhone 6, któremu zdarzył się 25% wszystkich usterek, 17% zdobył iPhone 5s, 14% iPhone 6 Plus, zaś 12 i 9 procent odpowiednio iPhone 6s oraz iPhone 6s Plus.

smartfony z Androidem

Największe problemy ze smartfonami na Androidzie oraz iOS dotyczą kamery, które często powodują zawieszanie się całego urządzenia, kłopoty z ekranem dotykowym, ładowaniem baterii, mikrofonem oraz niestabilnością systemu obsługi dwóch kart SIM. Można więc iPhone’ów nie lubić, ale nie da się zaprzeczyć, że jest to smartfon bardziej stabilny od sprzętu z Androidem.

Źródło: Blancco.com

You may also like...