Nowy smartwatch Xiaomi naładujemy raz na 24 dni

Należąca do Xiaomi marka Huami zapowiada zbliżającą się premierę nowego smartwatcha. Amazfit GTR zaskoczy nas dużą baterią, która na jednym ładowaniu będzie działać aż 24 dni.

Użytkownicy smartwatchy zdążyli się już przyzwyczaić do tego, że te urządzenia nie należą do energooszczędnych. Większość modeli ledwie wytrzymuje na jednym ładowaniu cały dzień, co nieco obniża komfort ich użytkowania. Istnieją jednak producenci, którzy oferują w tej kwestii znacznie więcej. Natomiast projektowane przez nich gadżety na jednym ładowaniu funkcjonują nawet kilka tygodni.

Długość czasu pracy na pewno będzie atutem najnowszego smartwatcha Amazfit GTR, który już 16 lipca będzie miał swą rynkową premierę. Jest to sprzęt opracowany przez inżynierów należącej do Xiaomi marki Huami, która specjalizuje się w urządzeniach noszonych.

Firma opublikowała właśnie w sieci zwiastun debiutu nowego gadżetu, który ma wyjątkowo pojemną baterię. Producent deklaruje, że na jednym ładowaniu, jego nowy smartwatch będzie działał aż 24 dni. Nie znamy szczegółów technicznych nowego sprzętu, ale możemy śmiało założyć, że pojawią się w nim funkcje fitness oraz związane ze zdrowiem.

Nie jest to pierwszy interesujący produkt chińskiej marki. Całkiem niedawno zapowiedziała bowiem model Amazfit BIP Lite, który na jednym ładowaniu działać ma aż 45 dni. Taki czas pracy uzyskano dzięki wyświetlaczowi TFT z funkcją Always-On, wyświetlającemu osiem kolorów.

Do bardziej wymagających użytkowników adresowany jest natomiast model Amazfit Health Watch, wprowadzony do sklepów w zeszłym miesiącu. Na jego pokładzie znajdziemy procesor Huangshan No.1, będący pierwszym na świecie układem z funkcjami sieci neuronowej. Chip posiada cztery silniki SI: silnik biometrii serca, EKG, EKG Pro i mechanizm monitorowania nieprawidłowości rytmu serca. Ma więc bardzo zaawansowane funkcje monitorowania zdrowia użytkownika.

Amazfit GTR

Źródło: 91mobiles.com

You may also like...