Smartwatche Garmin wkrótce z funkcją monitorowania poziomu glukozy

Kod źródłowy aplikacji Connect IQ wskazuje, że smartwatche firmy Garmin mogą wkrótce zaoferować funkcję monitorowania poziomu glukozy w organizmie.

Być może już wkrótce diabetycy nie będą musieli nakłuwać swych palców oraz używać pasków do sprawdzania poziomu glukozy. Taką funkcję zaoferują im smartwatche oferowane przez firmę Garmin.

Producent zaktualizował niedawno firmową aplikację Connect IQ, wzbogacając ją o kilka nowych funkcji. Eksperci nieco dokładniej sprawdzili jednak kod źródłowy nowej aktualizacji i znaleźli w nim coś ciekawego. Pojawiły się tam wzmianki o funkcji monitorowania poziomu glukozy, w niektórych smartwatchach tej marki. Może to oznaczać, że producent w przyszłości wprowadzi do nich funkcję bardzo użyteczną dla cukrzyków.

Kod źródłowy może sugerować, że firma obecnie prowadzi testy nowej funkcji i nie jest jeszcze gotowa do jej wprowadzenia na rynek. Trudno więc powiedzieć kiedy można się jej spodziewać, gdyż Garmin na razie nie komentuje tych doniesień.

Nie wiadomo także czy pojawi się w obecnych modelach, czy też będzie zarezerwowana tylko dla nowych urządzeń. Musimy więc uzbroić się w cierpliwość i poczekać na kolejne doniesienia dotyczące tej kwestii. Być może doczekamy się też oficjalnej zapowiedzi nowej funkcji przez samego producenta i wówczas wszystko się wyjaśni.

smartwatche

Źródło

You may also like...