Sony dementuje pogłoski dotyczące ekranizacji God of War

Sony oficjalnie zdementowało pogłoski sugerujące rozpoczęcie prac nad ekranizacją gry God of War. Firma nie planuje na jej podstawie ani filmów, ani telewizyjnego serialu.

Bez wątpienia jedną z najpopularniejszych serii gier ukazujących się na konsole PlayStation jest God of War. Produkcja z brutalnym Kratosem w roli głównej doczekała się już kilku części i ma na całym świecie miliony fanów, które chętnie zobaczyłyby jej ekranizację.

Ekranizacja God of War jeszcze nie teraz

Pierwsze wzmianki o prawdopodobnej ekranizacji popularnej gry pojawiły się już w 2005 roku. Wówczas nie udało się jednak tego projektu zrealizować. Po raz kolejny można było słyszeć pogłoski na ten temat w 2018 roku, tuż po premierze kolejnej gry z tej serii. Wówczas wydawało się, że być może teraz coś się w tej kwestii zacznie dziać i wreszcie uda się zrealizować pomóc. Nadzieje fanów po raz kolejny okazały się jednak płonne.

W tym roku znowu usłyszeliśmy przecieki sugerujące, iż trwają już prace nad adaptacją God of War i być może wkrótce odbędzie się jej premiera. Te informacje również okazały się nieprawdziwe, a zdementował je rzecznik Sony. W rozmowie z The New York Times zapewnił, że japońska firma obecnie nie pracuje nad żadnym filmem. Nie ma też w planach telewizyjnego serialu bazującego na popularnej serii. W najbliższym czasie nie powinniśmy się więc spodziewać ekranizacji.

Oczywiście nie oznacza to, że takowa nigdy nie powstanie. Po prostu Sony Pictures jest obecnie zajęte wieloma innymi projektami i nie ma czasu na nic nowego.

Premiera filmu w Uncharted w 2022 roku

Wytwórnia aktualnie pracuje m.in., nad ekranizacją gry Uncharted, której premiera odbędzie się 18 lutego 2022 roku. Trwają też prace nad serialem dla HBO bazującym na grze The Last of Us. Stacja dała projektowi zielone światło już w listopadzie zeszłego roku. A jego premiera odbędzie się w 2022 roku, tuż po emisji finałowego sezonu The Walking Dead.

Łącznie wytwórnia ma obecnie w planach trzy filmy oraz siedem seriali opartych na markach stworzonych dla PlayStation.

God of War

Źródło

You may also like...