Sztuczna inteligencja ułatwi tworzenie aplikacji na Androida

Google przygotowuje nowego bota AI, przeznaczonego dla twórców aplikacji na Androida. Narzędzie o nazwie Studio Bot, przyspieszy proces produkcji nowych programów.

Podczas konferencji Google I/O, która odbyła się w tym tygodniu, koncern zapowiedział wiele nowych rzeczy. Wiele z nich adresowanych jest do użytkowników, ale są też projekty skierowane do firm zajmujących się produkcją aplikacji na Androida. Specjalnie dla nich amerykański gigant przygotował nowe narzędzie Studio Bot, które znacznie ułatwi im pracę.

Studio Bot to bot oparty na Codey, nowym podstawowym modelu kodowania firmy, wywodzącym się ze zaktualizowanego modelu językowego PaLM 2 (LLM). Obsługuje zarówno języki programowania Kotlin, jak i Java i ma być dostępny bezpośrednio na pasku narzędzi w Android Studio. Deweloperzy będą mogli zadawać mu pytania, a nawet zlecić debugowanie części kodu.

Bot na razie jest we wczesnej fazie rozwoju i póki co mogą z niego korzystać tylko programiści ze Stanów Zjednoczonych. Firma nie informuje kiedy nowe narzędzie stanie się dostępne także w innych krajach.

Studio Bot jest kolejnym po chatbocie Bard, narzędziem Google wykorzystującym sztuczną inteligencję. Internetowy gigant pokłada w sztucznej inteligencji duże nadzieje, mając nadzieję, że w przyszłości usprawni także jej usługę wyszukiwania, która zapewni użytkownikom jeszcze dokładniejsze informacje.

Studio Bot
Źródło; Samsung

You may also like...