Microsoft wpakował Cortanę do słuchawek

Wśród nowych produktów, które Microsoft wczoraj zaprezentował są też słuchawki Surface Headphones. Koncern wyposażył je w cyfrowego asystenta Cortanę.

Cyfrowi asystenci stali się już obowiązkowym wyposażeniem smartfonów, obecni są też w komputerach, a ostatnio zaczynają się pojawiać także w telewizorach. Microsoft poszedł jednak nieco dalej i wbudował własnego asystenta w słuchawki. Nowy produkt został pokazany na wczorajszej konferencji.

Produkt nazywa się Surface Headphones, jednak nie są to słuchawki dokanałowe jak Apple Earpods, czy Gogole Pixel Buds. Ta wersja to normalne słuchawki wokółuszne, które są znacznie bardziej komfortowe. A dzięki takiej konstrukcji można było zastosować w nich kilka przydatnych technologii, jak chociażby system redukcji hałasu, którego poziom można regulować w locie. System może nas całkowicie odizolować od dźwięków otoczenia, pozwalając skupić się na muzyce. Ale jeśli jedziemy na rowerze, wtedy bezpiecznie byłoby słyszeć to co się wokół nas dzieje. Wówczas możemy nieco zredukować tłumienie hałasów, by zareagować na nadjeżdżający samochód. Microsoft zapewnia, że tłumienie ma aż 13 poziomów.

Surface Headphones ma też wbudowane czujniki, dzięki którym automatycznie zatrzymuje odtwarzanie muzyki, gdy zdejmiemy słuchawki z głowy i wznawia ją, kiedy ponownie je nałożymy. Producent wbudował też aż osiem mikrofonów, z których cztery służą do systemu redukcji hałasu (po dwa na każde ucho), zaś pozostałe do prowadzenia rozmów i obsługi Cortany.

Słuchawki zasadniczo są bezprzewodowe, a więc sparujemy je ze smartfonem za pomocą Bluetooth. Jeśli jednak wyczerpie się ich bateria, możemy wykorzystać gniazdo 3,5 mm i podłączyć je kablem. Ładowanie baterii odbywa się natomiast poprzez złącze USB-C.

Surface Headphones będą dostępne w sklepach w okolicach gwiazdki i kosztować mają 350 dolarów.

Surface Headphones

Surface Headphones

Źródło: Neowin.net

You may also like...