Suunto 5 Peak to lekki i wytrzymały zegarek z pomiarem tętna i dużą baterią

Fińska firma Suunto, zaprezentowała najnowszy smartwatch Suunto 5 Peak. Jest cieńszy i lżejszy od poprzednika, a przy tym posiada wiele użytecznych funkcji, pomagających zaplanować bezpieczną podróż.

Oferta smartwatchy nieustannie wzbogaca się o nowe modele, a kolejnym produktem dla fanów inteligentnych zegarków jest Suunto 5 Peak. Jest to kolejny sprzęt fińskiej firmy Suunto 5, który od swego poprzednika jest cieńszy i znacznie lżejszy.

Waży bowiem zaledwie 39 gram, co czyni go jednym z najlżejszych zegarków z GPS’em dostępnych w sprzedaży. Producentowi udało się osiągnąć aż 41% redukcję masy poprzez zastąpienie mineralnego szkła z poprzedniego modelu, plastikową osłoną. Dzięki temu udało się też zmniejszyć grubość koperty do zaledwie 12,9 mm.

Zegarek posiada 1,1″ okrągły wyświetlacz o rozdzielczości 218 x 218 pikseli, zapewniający czytelny obraz nawet w słoneczny dzień. Wyposażono go również w 80 trybów sportowych, które mogą zliczać nasze kroki, mierzyć tętno, liczyć ilość spalonych kalorii, monitorować sen, a także odpoczynek.

Suunto 5 Peak

Posiada również GPS z mapami 3D oraz mapami ciepła, dzięki którym użytkownik może zaplanować bezpieczniejszą trasę podczas planowania podróży. Zegarek prezentuje również powiadomienia ze smartfona oraz pozwala sterować odtwarzaniem muzyki. Jeśli sparujemy go z telefonem na Androidzie, możemy korzystać z przygotowanych wcześniej odpowiedzi na przychodzące wiadomości.

Czas pracy sprzętu zależy od wybranego trybu i tak w trybie zegarka, na jednym ładowaniu może on działać przez 10 dni. W trybie smartwatcha mamy z kolei do dyspozycji trzy opcje: Performance, Endurance i Tour. Pierwsza to tryb pełnej wydajności, w którym bateria wystarczy na 20 godzin. Endurance wydłuża ten czas do 40 godzin, natomiast Tour w którym możemy korzystać z GPS’u, pozwala działać przez 100 godzin.

Suunto 5 Peak

Suunto 5 Peak na rynku już od 1 lutego, a jego ceny na polskim rynku zaczynają się od 1369 zł. Zegarek jest oczywiście wodoszczelny do głębokości 30 m i posiada wymienne paski w kilku kolorach.

Źródło

You may also like...