Samsung Galaxy S22 z Exynosem pojawi się w mniejszej liczbie regionów

Według najnowszych przecieków, Galaxy S22 z procesorem Exynos 2200 pojawi się w mniejszej liczbie regionów. Trafi jedynie do Europy, Azji oraz Afryki. Na pozostałych rynkach dostępny będzie wariant z Snapdragonem 8 Gen 1.

Niewykluczone, że przecieki dotyczące trudności z produkcją najnowszego procesora Exynos 2200 mogą okazać się prawdziwe. Według najnowszych doniesień jednego ze źródła przecieków, Samsung planuje ograniczyć liczbę regionów, na które wprowadzi model Galaxy S22 w wersji z tym układem. Będzie ona mniejsza w porównaniu do poprzedniej generacji flagowego smartfona.

  1. Europa: Exynos
  2. Ameryka Północna: Snapdragon
  3. Ameryka Południowa: Snapdragon
  4. Wschodnia Azja: Snapdragon
  5. Południowo-wschodnia Azja/Oceania: Snapdragon
  6. Zachodnia Azja: Exynos i Snapdragon
  7. Środkowo-wschodnia Azja: Exynos i Snapdragon
  8. Afryka: Exynos i Snapdragon

Wariant z Exynosem 2200 będzie głównie dostępny na rynkach europejskich. Natomiast Snapdragon 8 Gen 1 pojawi się przede wszystkim w Ameryce Północnej i Południkowej, a także Wschodniej Azji oraz Południowo-wschodniej Azji (Indie, Wietnam, Indonezja, Tajlandia itp.). Będzie też dostępny w Australii i Nowej Zelandii. Z kolei Zachodnia Azja i Środkowy Wschód z Afryką mogą spodziewać się wersji z Exynosem oraz Snapdragonem, w zależności do krajów.

Dla wielu potencjalnych klientów mniejsza dostępność wariantu z Exynosem 2200 może być problemem. Według najnowszych wyników AnTuTu jest bowiem całkiem wydajny. Procesor uzyskał łączny wynik 965 874 punktów, a w teście jednego rdzenia zdobył 1108 punktów, zaś wielu rdzeni 3516 punktów. Dla porównania Snapdragon 8 Gen 1 otrzymał odpowiednio 1219 oraz 3154 punkty. Jak widać jego wydajność Exynosa w przypadku jednego rdzenia jest niższa od Snapdragona, ale za to znacząco wyprzedza go w wydajności wielu rdzeni.

Przypomnę tylko, że Samsung właśnie potwierdził imprezę Unpacked 2022, na której zaprezentuje najnowszy smartfon. Jego sprzedaż rozpocznie się natomiast pod koniec lutego.

Galaxy S22

Źródło

You may also like...