Szybkie ładowanie stopiło Galaxy S4

Technologia szybkiego ładowania instalowanego w nowoczesnych smartfonach, pozwala nam znacznie skrócić czas ładowania ich baterii. Niestety nie działa to ze starszymi modelami urządzeń, o czym przekonała się na własnej skórze pewna posiadaczka Samsunga Galaxy S4.

Każdy użytkownik smartfonów wie, że zawsze mają one zbyt małą baterię na potrzeby użytkownika i często trzeba korzystać z powerbanków, czasem również takich, które odpalą nasz samochód w zimę, by nie pozostać poza domem z wyczerpanym sprzętem.

Producenci urządzeń mobilnych wyposażają je więc w technologię szybkiego ładowania, która pozwala naładować baterię do pełna w czasie kilkudziesięciu minut. Jest to kwestia zwiększenia napięcia w ładowarce oraz dostosowania baterii do tych parametrów.

Technologia funkcjonuje jednak tylko z najnowszymi modelami smartfonów, gdyż starsze urządzenia nie są do niej przystosowane. Pewna użytkowniczka forum Reddit najwyraźniej tego nie wiedziała i postanowiła w szybki sposób naładować swego Samsunga Galaxy S4. Niestety dziewczyna zastosowała w tym celu ładowarkę swego chłopaka, która jednak przeznaczona była do Galaxy Edge.

W efekcie tego działania, jej Galaxy S4 nadaje się tylko na śmietnik, ponieważ zastosowanie prądu o wyższym napięciu, stopiło w nim wszystkie podzespoły. Warto więc pamiętać, że jeśli posiada się starszy model smartfona, to nie powinno się używać ładowarki przeznaczonej do nowszego urządzenia.

Galaxy S4

Źródło: Reddit.com

You may also like...