Zaglądamy do wnętrza Galaxy S7

Zazwyczaj to chłopaki z iFixit rozbierają nowe smartfony na czynniki pierwsze, informując m.in., o podzespołach, z których zostały wykonane. W przypadku Galaxy S7 zostali jednak wyprzedzeni przez specjalistów z Chipworks, który rozłożyli nowy produkt Samsunga.

Na warsztat wzięto wariant ze Snapdragonem 820, najnowszym procesorem firmy Qualcomm, produkowanym w 14 nm procesie FinFET, który w tej chwili jest jednym najmocniejszych układów mobilnych na rynku. Jak widać na poniższych zdjęciach, procesor wspierany jest przez 4 GB pamięci RAM LPDDR4, dostarczonych przez firmę Hynix.Ustalono także, że tym razem Samsung nie wykorzystał własnego modułu kamery, lecz technologię pochodzącą od Sony. Wcześniej koreański koncern stosował moduły kamer z technologiami ISOCELL i BRITECHCELL i taka znajduje się m.in. w modelu Galaxy S6. Tym razem zdecydował się jednak sięgnąć po sprzęt rywala. Nie wiadomo wprawdzie jaki jest to model, ale jest duże prawdopodobieństwo, że może nim być IMX260, nie zaś Exmor RS używany w wielu smartfonach.

Dzięki temu jakość zdjęć wykonywanych Galaxy S7 z 12 Mpix kamerą powinna być znacznie lepsza, choć na ostateczny werdykt będziemy musieli poczekać, aż smartfon przetestują specjaliści z DxOMark, którzy zajmują się oceną jakości aparatów urządzeń mobilnych.

Dokładny opis elementów zainstalowanych w Galaxy S7 znajdziecie na stronie Chipworks.

Źródło: Chipworks.comYou may also like...