Ta wersja Galaxy S20 nie jest dla każdego

Samsung zaprezentował kolejną wersje swego ostatniego flagowca. Galaxy S20 Tactical Edition to wariant zaprojektowany specjalnie dla wojska.

Jeśli jesteście tak roztargnieni, że wszystko leci Wam z rąk i co chwila uszkadzacie swe smartfony, to zapewne chętnie kupilibyście nową propozycję Samsunga. Koreańska marka zaprezentowała właśnie smartfona Galaxy S20 Tactical Edition, w niezwykle wytrzymałej wersji.

Jest to specjalny sprzęt opracowany na zlecenie amerykańskiego Departamentu Obrony oraz rządu federalnego i powstał na potrzeby wojska. Pod względem technicznym bazuje na standardowej wersji S20. Posiada więc 6,2″ wyświetlacz AMOLED, procesor Snapdragon 865, potrójny aparat oraz modem 5G Sub6. Nadal też bazuje na Androidzie 10 z nakładką One UI 2.0, ale na tym się jego podobieństwa kończą.

Galaxy S20 Tactical Edition

Jako że powstał na potrzeby żołnierzy, wyposażono go w niezwykle wytrzymałą obudowę oraz dodatkowe akcesoria. Zastosowano w nim również architekturę DualDAR, która zapewnia podwójną warstwę szyfrowania NSA, idealnie chroniącą tajne dane dotyczące misji. Sprzęt można również połączyć z taktycznym radiem oraz systemami misji. Jest też wsparcie dla wielu sieci, prywatny SIM oraz CBRS.

Galaxy S20 Tactical Edition

Smartfon posiada również tryb noktowizora, który wyłącza wyświetlacz gdy żołnierz ma założony gogle noktowizyjne. Zastosowano w nim też tryb niewidzialności, wyłączający LTE oraz RF. Zmodyfikowano również blokadę ekranu, umożliwiającą odblokowanie sprzętu w trybie krajobrazowym. To przydatna opcja w przypadku gdy telefon przypięto do kamizelki taktycznej żołnierza.

Galaxy S20 Tactical Edition trafi do sprzedaży w trzecim kwartale tego roku, ale tego modelu nie przeznaczono na rynek cywilny. Będą go mogły zakupić tylko rządowe agencje.

Źródło

You may also like...