Telewizory LG zastąpią konsolę; producent udostępnia platformę GeForce NOW

LG poinformowało o udostępnieniu swym telewizorom platformy NVIDIA GeForce NOW. Dzięki temu ich użytkownicy mogą bawić się ulubionymi grami bez potrzeby posiadania konsoli lub mocnego peceta.

Granie w chmurze staje się coraz popularniejsze i coraz więcej urządzeń zapewnia nam dostęp, do platform oferujących tego typu rozrywkę. Najpopularniejszą z nich jest obecnie GeForce NOW firmy NVIDIA. To właśnie z tego serwisu mogą już korzystać właściciele nowoczesnych telewizorów firmy LG.

Koreańska marka już w styczniu tego roku zapowiedziała udostępnienie swej platformy wybranym modelom telewizorów i właśnie spełniła tę obietnicę. Na razie GeForce NOW dostępny jest w formie beta. A można z niego korzystać na tegorocznych modelach LG 4K OLED, QNED Mini LED oraz NanoCell TV, dostępnych na 80 rynkach. Serwis dostępny jest m.in., na 55″ modelu LG 55NANO863PA, który w polskich sklepach dostępny jest w cenie około 3000 zł.

Producent twierdzi, że platforma umożliwia zabawę w rozdzielczości 1080p oraz 60 kl./s. Nie da się jednak uzyskać rozdzielczości 4K, co wielu graczy może zmartwić, gdyż część na pewno oczekiwała lepszej jakości. Niestety taka opcja dostępna jest na razie tylko dla urządzeń Nvidia Shield.

Nvidia twierdzi, że będzie ulepszać obecną aktualizację i w ramach współpracy z LG, w przyszłym roku udostępni jej wiele aktualizacji.

GeForce NOW

Źródło

You may also like...