Telewizory Samsunga staną się w przyszłości bezprzewodowe

W sieci pojawił się ciekawy patent, pokazujący jak w przyszłości mogą wyglądać telewizory Samsunga. Producent chce bowiem pozbawić je wszystkich przewodów.

W nowocześnie urządzonych wnętrzach, w których telewizory coraz częściej wiszą na ścianach, problemem stają się przewody dochodzące do odbiornika. Zwisające kable nie wyglądają zbyt estetycznie, a nie możemy z nich tak po prostu zrezygnować. Do sprzętu musi bowiem dochodzić zasilane, a oprócz tego kable służące do podłączenia komputera, konsol, czy też sprzętu audio.

Wprawdzie niektórzy producenci starają się zaradzić temu problemowi zmniejszając liczbę przewodów, ale zasilanie siłą rzeczy musi pozostać. Samsung ma jednak pomysł, jak pozbyć się również tego kabla.

Witryna LetsGoDigital zaprezentowała bowiem bardzo ciekawy patent, który sugeruje nam jak w przyszłości mogą wyglądać telewizory Samsunga. Wynika bowiem z niego, że koreański producent chce je całkowicie pozbawić kabli, łącznie z zasilającym. Koncepcja zakłada wykorzystanie specjalnej listwy montowanej pomiędzy ścianą oraz odbiornikiem. Byłaby to stacja dokująca zasilająca telewizor, która służyłaby równocześnie jako soundbar.

Teoretycznie telewizor nie potrzebowałby więc żadnych przewodów. Zupełnie inną kwestią jest jednak podłączenie zewnętrznych źródeł obrazu, ale to mogą załatwić bezprzewodowe transmitery sygnału wideo.

Pamiętajmy jednak, że jest to tylko patent, więc raczej niezbyt szybko zobaczymy taki sprzęt w sklepie. Z drugiej jednak strony, skoro LG zamierza sprzedawać zwijane telewizory, to w zasadzie niczego nie można wykluczyć.

telewizory Samsunga

Źródło: Letsgodigital.org

You may also like...