Właściciel TikTok pracuje nad serwisem muzycznym

Chińska firma ByteDance odpowiedzialna za aplikację TikTok, chce stworzyć własny serwis muzyczny. Byłby on bezpośrednią konkurencją dla Apple Music oraz Spotify.

ByteDance znane jest przede wszystkim z aplikacji TikTok. Narzędzie stworzone do nagrywania krótkich filmów pobrano już na 1,5 mld urządzeń i aktualnie jest to trzecia najpopularniejsza aplikacja na świecie. Jej twórca nie chce jednak ograniczać się wyłącznie do jednego produktu. Całkiem niedawno wprowadził do sprzedaży pierwszy smartfon, a teraz planuje stworzenie własnego serwisu muzycznego.

Nie będzie to jednak zwykły serwis, taki jak Apple Music czy Spotify. Stworzenie kolejnego produktu o takich samych możliwościach jak inne nie miałoby bowiem sensu. Dlatego pojawią się w nim dodatkowo interaktywne funkcje, umożliwiające tworzenie krótkich wideoklipów z popularnymi utworami. Filmy te będzie można udostępniać rodzinie oraz znajomym.

Według nieoficjalnych informacji, za korzystanie z nowej usługi zapłacimy poniżej 10 dolarów, czyli nieco mniej niż u konkurencji. Kluczowym pytaniem pozostaje jednak oferta muzyczna nowej usługi, gdyż rywale w tej materii mają się czym pochwalić. Na razie niczego na ten temat nie wiemy, ale firma prowadzi już rozmowy z różnymi wytwórniami dotyczące pozyskania licencji.

Co ciekawe, według przecieków serwis miałby wystartować już w grudniu, a to by oznaczało, że prace nad nim są już na bardzo zaawansowanym etapie. Wkrótce powinniśmy więc poznać wszystkie szczegóły nowego projektu.

TikTok

Źródło

You may also like...