Transition Relay 2-in-1 to połączenie roweru górskiego z elektrycznym jednośladem

Transition zaprezentowała swój najnowszy rower, który zainteresuje fanów jazdy po bezdrożach. Transition Relay 2-in-1 jest połączeniem górala z elektrykiem i dysponuje odłączanym silnikiem.

Rowery elektryczne nieszczególnie nadają się do jady po bezdrożach, ze względu na swą masę zwiększoną przez silnik oraz baterie. Producenci jednośladów tworzą więc konstrukcje, które dają użytkownikom wybór. Dzięki temu mogą zdecydować czy chcą mieć lekki rower do skoków ze skarp, czy też nieco cięższy, ale za to wspomagający pedałowanie silnikiem.

Takim sprzętem jest Transition Relay 2-in-1, którego producent właśnie oficjalnie zaprezentował. Sprzęt ma pojawić się w sprzedaży wiosną przyszłego roku i jest w zasadzie dwoma rowerami w jednym. Jest to bowiem standardowy górski rower, wyposażony dodatkowo w system napędowy Fazua Ride60. Można go w każdej chwili zdemontować, uzyskując w ten sposób zwykły rower zasilany mięśniami, albo też mieć elektryk ze wspomaganiem.

Jednoślad posiada ramę kompatybilną z podwójnymi kołami 29-calowymi lub mieszanymi, zaś zawieszenie ma skok 160 i 170 mm. Zamontowany na niej moduł napędowy Fazua Ride60 posiada silnik o momencie obrotowym 60 Nm, a także 430 Wh baterię. Całość zainstalowano wewnątrz ramy. Rama będzie dostępna w sześciu rozmiarach i może być wykonana z aluminium lub włólna węglowego.

Na razie nie wiemy ile Transition Relay 2-in-1 będzie kosztował, ale firma obiecuje, że wszystkie szczegóły poda, bliżej rynkowej premiery roweru. Przypomnę, że zaplanowano ją na wiosnę przyszłego roku.

Transition Relay 2-in-1

Źródło

You may also like...