TReGo: rower do transportu towarów

Rower świetnie nadaje się do przemieszczania się po mieście. TReGo udowadnia jednak, że może być również niezłym narzędziem do transportowania różnego rodzaju ładunków.

Rower to nieskomplikowane urządzenie transportowe. Zazwyczaj wykorzystywany jest do jazdy rekreacyjnej, ale często także do poruszania się po mieście. Świetnie się do tego nadaje, gdyż jednoślad nie stoi w korkach, więc szybciej dotrzemy nim na miejsce. O ile akurat nie pada.

Okazuje się jednak, że może być także niezłym pojazdem do transportowania ładunków. Udowadnia to projekt o nazwie TReGo, którego pomysłodawca uruchomił na Kickstarterze kampanię. Chce w ten sposób zebrać środki pozwalające mu rozpocząć seryjną produkcję swego gadżetu.

Ten nietypowy rower jest dziełem Ofira Yadana, izraelskiego projektanta przemysłowego i wygląda nieco inaczej niż typowy pojazd z napędem nożnym. Zupełnie inny jest bowiem przód. Zamiast jednego koła, znajdują się tam dwa skrętne koła o średnicy 16″ oraz hydrauliczny hamulec tarczowy.

Do widelca przymocowano dodatkowo aluminiowe orurowanie, które przypomina ręczny wózek do przenoszenia ładunków. I taką też pełni funkcję, gdyż cały przód TReGo można zdemontować i użyć to przetransportowania towaru np. na ciężarówkę. Ładowność tego elementu wynosi bowiem aż 25 kg.

TReGo pojawi się w sprzedaży w grudniu tego roku i kosztować ma 1260 dolarów. Na Kickstarterze udało się już zebrać połowę kwoty potrzebnej do rozpoczęcia produkcji. Jest więc spora szansa na to, że pojawi się w sprzedaży.

rower

rower

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...