Trzy zgony oraz 450 przypadków choroby atakującej użytkowników e-papierosów

Najnowszy raport amerykańskiej CDC mówi już o trzech zgonach wywołanych tajemniczą chorobą atakującą użytkowników e-papierosów. Samych przypadków jest już ponad 450.

Pod koniec zeszłego miesiąca informowałem o pierwszym zgonie spowodowanym przez tajemniczą chorobę płuc atakującą użytkowników e-papierosów. Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom wspólnie z FDA wciąż zajmuje się tą sprawą, lecz nie udało się dotąd znaleźć przyczyn choroby.

A sytuacja jest bardzo poważna, gdyż dotąd zanotowano już ponad 450 przypadków choroby, która spowodowała już trzy zgony. Według najnowszego raportu w wielu przypadkach udało się znaleźć olej zwany octanem witaminy E. Agencja zaznacza jednak, że nie jest to wspólny mianownik wszystkich przypadków.

Według przedstawicieli CDC w 33 stanach zanotowano już ponad 450 przypadków poważnej choroby płuc. Według kart choroby pacjenci mają bardzo różne objawy. Czasem jest to gorączka oraz problemy z oddychaniem, lecz dotąd nie udało się znaleźć czynnika zakaźnego. Federalni i stanowi urzędnicy wciąż próbują znaleźć wspólny element łączący wszystkie przypadki. Liczą na to, że uda się wyodrębnić składnik lub zanieczyszczenie, który mógłby za nie odpowiadać.

Wczoraj Departament Zdrowia stanu Indiana potwierdził trzeci zgon powiązany z chorobą, zaś zmarły pacjent miał ponad 18 lat. Badane są obecnie cztery kolejne przypadki śmierci, aby ustalić czy nie mają związku z tą chorobą.

Śledztwo CDC prowadzone jest od 1 sierpnia, lecz jak dotąd bez rezultatów. Agencja zachęca więc obywateli, aby zaprzestali używania e-papierosów, szczególnie z płynami zawierającymi nikotynę lub THC.

Elektroniczne papierosy

e-papierosów

Źródło

You may also like...