Twórca BB-8 chce produkować roboty dla ratowników

Sphero odpowiedzialne za droida BB-8, zapowiedziało stworzenie nowego startupu o nazwie Company Six, który zajmie się projektowaniem robotów. Maszyny będą powstawały dla ratowników, wojska oraz rządu.

O firmie Sphero po raz pierwszy usłyszeliśmy w 2015 roku, kiedy to wprowadziła na rynek droida BB-8, promującego najnowsze Gwiezdne Wojny. Do tej pory przedsiębiorstwo specjalizowało się w zabawkach dla dzieci oraz młodzieży. Najwyraźniej jednak zamierza w przyszłości zajmować się bardziej poważnymi projektami.

Sphero zapowiedziało właśnie utworzenie startupu Company Six, który będzie działał jako niezależna firma. Ma się zajmować projektowaniem oprogramowania ze sztuczną inteligencją, dla klientów pracujących w niebezpiecznych warunkach. Firma chce dostarczać produkty i usługi niezbędne dla utrzymania bezpieczeństwa, świadomości sytuacyjnej oraz usprawnienia procesu podejmowania decyzji w przypadku krytycznych incydentów.

W planach jest projektowanie robotów oraz zaawansowanego oprogramowania dla ratowników i osób pracujących w zagrażających życiu warunkach. Miejmy nadzieję, że niebawem usłyszymy nieco więcej na temat planów nowego startupu. Wzmianka o robotach dla ratowników brzmi bowiem bardzo interesująco. Oczywiście na pewno nie będzie to sprzęt rodem z Robocopa, ale fajnie będzie dowiedzieć się czegoś więcej.

BB-8

Źródło

You may also like...