Z iPhonem 12 nie dostaniemy już słuchawek EarPods

Znany analityk twierdzi, że iPhone 12 nie będzie już oferowany ze słuchawkami EarPods. Jego nabywcy muszą sięgnąć głębiej do portfeli, aby je sobie kupić.

Gdy Apple zrezygnowało z montowania gniazda 3,5 mm w swych smartfonach, zaczęło dodawać do nich słuchawki EarPods wraz ze specjalną przejściówką. Dzięki temu klient przyzwyczajony do używanego od lat gniazda, nie musiał tak od razu się przestawiać na nowy standard.

Wkrótce firma zmieniła jednak swą strategię i zaczęła dodawać do sprzętu słuchawki fabrycznie wyposażone w gniazdo Lightning.

Wygląda na to, że niebawem można spodziewać się kolejnej zmiany, która skończy się dla klientów dodatkowymi wydatkami. Według znanego analityka, iPhone 12 nie będzie dostępny wraz ze słuchawkami EarPods. Specjalista sugeruje, że w ten sposób firma z Cupertino chce nakłonić swych klientów do przesiadki na bezprzewodowe słuchawki AirPods.

Co prawda w zeszłym roku sugerowano, że być może firma doda do smartfonów bezprzewodowe słuchawki, ale jest to mało prawdopodobne. To zbyt kosztowny produkt, więc koncern traciłby na tym zbyt duże pieniądze.

Oczywiście jest to tylko plotka, niepotwierdzona na razie przez samego producenta. Musimy jednak pamiętać, że ten konkretny specjalista ma dość dobre rozeznanie w rynku sprzętu mobilnego. Jego prognozy w przeszłości wielokrotnie się sprawdzały, więc nie możemy wykluczyć, że także tym razem ma rację.

Z punktu widzenia klienta będzie to więc oznaczało dodatkowy wydatek na zakup słuchawek.

EarPods

Źródło

You may also like...