Użytkownicy smartfonów pobrali w 2018 roku aż 113 mld aplikacji

Witryna App Annie opublikowała kolejny raport dotyczący rynku urządzeń mobilnych. Wynika z niego, że w tym roku użytkownicy smartfonów pobrali aż 113 mld aplikacji.

Końcówka roku to czas podsumowań, również dotyczących urządzeń mobilnych. Takie podsumowanie przygotowała nam firma App Annie, zajmująca się analizą rynku aplikacji na smartfony z Androidem oraz iOS.

Z opublikowanego przez nią raportu wynika, że w tym roku użytkownicy smartfonów pobrali łącznie 113 mld aplikacji. Dokument mówi nam również, że rośnie nie tylko liczba pobranych aplikacji, ale też wydatki na ich zakup. W porównaniu do zeszłego roku, aż o 20 procent wzrosła łączna kwota wydana na zakup mobilnych programów, która wynosi obecnie 76 mld. Warto jednak nadmienić, że raport nie uwzględnia chińskich sklepów z aplikacjami. Gdyby je więc doliczyć, to zarówno liczba pobranych programów, jak i suma wydatków na ich zakup, byłaby znacznie większa.

A które aplikacje użytkownicy pobierali najchętniej. Nie będzie dużym zaskoczeniem, gdy napiszę, że gry mobilne. Ten rodzaj oprogramowania był w tym roku również najbardziej dochodowy. Co ciekawe, jednym z najpopularniejszych produktów na większości rynków było PUBG Mobile, które zdobyło właśnie 200 mln graczy. Konkurencyjne Fortnite pojawiło się w Top 5 w zasadzie tylko w USA oraz Wielkiej Brytanii.

Powyższy raport jest więc idealnym dowodem na to, że rynek aplikacji przynosi producentom ogromne zyski. Jeśli więc zastanawialiście się, czy zająć się ich tworzeniem, to teraz macie odpowiedź.

aplikacji

Źródło: Appannie.com

You may also like...