Wada baterii przyczyną eksplozji nowych Galaxy Note 7

Śledczy badający przyczynę eksplozji nowych egzemplarzy Galaxy Note 7 wstępnie wykryli, że jest ona spowodowana wadliwą baterią. Wada jest nieco inna niż ta, która spowodowała wycofanie produktu z rynku, ale nadal bardzo groźna.

Niemal 20 przypadków zapłonu wymienionych egzemplarzy Galaxy Note 7 spowodowało, że Samsung ostatecznie wstrzymał produkcję tego modelu i całkowicie wycofał go z rynku, nie próbując już więcej reanimować.Tymczasem śledczy zajęli się kwestią ustalenia przyczyn eksplozji nowych smartfonów. Wiemy, że w przypadku pierwszej wersji Galaxy Note 7, powodem zapłonów była wadliwa bateria produkowana przez Samsung SDI. Śledczy odkryli, że winę za wybuchanie drugiej generacji, również powoduje bateria, produkowana tym razem przez chińską firmę Amperex Technology. Tym razem wada jest nieco inna niż w bateriach produkowanych przez Samsunga, choć eksperci tego nie precyzują. Wstępne badanie wskazuje jednak, że to ona jest powodem problemów.

Jest to wada fabryczna, która pojawiła się na linii produkcyjnej i być może trafiła do wszystkich akumulatorów, więc nie można wykluczyć, że cała produkcja nowych egzemplarzy również nie była bezpieczna.

W przypadku pierwszej generacji telefonu ustalono natomiast, że baterie produkowane przez Samsunga, były po prostu za duże do przeznaczonego dla nich miejsca. Podczas procesu produkcyjnego, wpychanie ich na siłę, mogło uszkadzać rogi, co powodowało zwarcia i przegrzewanie się.

Źródło: Bloomberg.com

You may also like...