Walmart rewolucjonizuje dostawę zakupów dokonywanych online

Amerykański Walmart pochwalił się nową metodą dostarczania klientom zakupów zrobionych online. Firma używa do tego celu autonomicznych pojazdów.

Autonomiczne pojazdy mogą mieć wiele zastosowań. Obecnie jednak używane są głównie jako taksówki oraz dostawcy zakupów dokonywanych przez internet. Amerykańska sieć Walmart również zaczyna wykorzystywać tego typu technologię w swym biznesie.

W ramach zapowiedzianego właśnie programu pilotażowego, mieszkańcom Surprise w stanie Arizona, zamówione produkty spożywcze dowiozą autonomiczne pojazdy. Oczywiście sieć handlowa nie zajmuje projektowaniem samojeżdżących aut. Dlatego ich dostawcą zostałą firma Udelv, którą sieć wybrała na swego partnera w tym przedsięwzięciu. Co ciekawe, pojazdy które będą wykorzystane w programie, działają w oparciu o platformę opracowaną przez inżynierów Baidu. Chiński rywal Google, podobnie jak amerykański odpowiednik, od kilku lat pracuje bowiem nad technologiami autonomicznej jazdy. I ma na tym polu spore sukcesy, współpracując z wielkimi koncernami motoryzacyjnymi, takimi jak BMW.

Celem zapowiedzianego właśnie programu będzie ocena potencjału nowej technologii. Jeden z największych sprzedawców detalicznych chce w ten sposób sprawdzić, czy autonomiczni dostawcy mogą być tak samo użyteczni jak zatrudniani obecnie ludzie. Jeśli pomysł się sprawdzi, firma zaoszczędzi dzięki temu mnóstwo pieniędzy. Program wystartuje jeszcze w tym miesiącu. Koncern na razie nie zdecydował, czy w przyszłości testy rozszerzy także na inne amerykańskie miasta.

Walmart

Źródło: Walmart.com

You may also like...