Aktualizacja Essential Phone usprawnia edycję zdjęć sferycznych

Twórcy smartfona Essential Phone wciąż udostępniają użytkownikom kolejne aktualizacje oprogramowania, usprawniające jego działanie. Kolejna poprawka skupia się na usprawnieniu pracy kamer, szczególnie w zakresie zdjęć sferycznych.

Niedawno dowiedzieliśmy się o skasowaniu planów stworzenia następcy Essential Phone, zaś Andy Rubin chce sprzedać firmę. Mimo to nadal powstają do niego aktualizacje. Konstruktorzy nie zamierzają bowiem porzucać swych klientów, choć jest ich tylko 150 tys., i wciąż udostępniają poprawki usprawniające pracę sprzętu.

Na oficjalnym Twitterze producenta pojawiła się informacja o kolejnym patchu. Tym razem skupia się na aplikacji Essential Camera, zarządzającej pracą wbudowanych aparatów. Aktualizacja wprowadza kilka zmian w interfejsie tego narzędzia zmieniając jego kolorystykę na ciemniejszą oraz dodaje nową funkcjonalność dla zdjęć sferycznych.

Dzięki temu użytkownik może znacznie łatwiej dokonywać edycji zdjęć, a także udostępniać je w mediach społecznościowych, takich jak Snapshot, Pano lub Tiny Planet. Można też zmienić 360 stopniowe fotografie w panoramę lub krótką animację. Prócz zmian w aplikacji kamery, aktualizacja przynosi ze sobą także kilka mniejszych poprawek i usprawnień.

Najnowszą wersję aplikacji Essential Camera, możecie pobrać z Google Play Store. Dobrą wiadomością jest to, że producent zamierza udostępniać swemu smartfonowi poprawki bezpieczeństwa przez łącznie trzy lata. Użytkownicy tego modelu z pewnością bardzo ucieszą się z tej deklaracji, gdyż wielu producentów już po dwóch latach porzuca swój sprzęt. Jego posiadacze pozostają więc bez ochrony przed zagrożeniem z sieci.

Essential Phone

Źródło: Twitter.com

You may also like...