Warshift: kosmiczna strzelanka dziełem jednego człowieka

Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach nie da się stworzyć samodzielnie dobrej gry, szczególnie gdy spojrzymy na zespołu zajmujące się ich produkcją, oraz przeznaczane na to środki finansowe. Warshift udowadnia jednak, że się mylimy.

Wiem, że trudno w to uwierzyć patrząc na poniższe wideo, ale Warshift jest projektem jednej tylko osoby, a konkretnie mówiąc Cyrila Megema, który pracuje nad nim od trzech lat, tworząc hybrydę shootera z RTS’em nawiązującą do popularnej gry Battlezone. Przez ten czas zrobił naprawdę wiele pokazując, że mimo iż przemysł gier jest biznesem o dużym rozmachu, to jedna osoba nadal może do niego sporo wnieść.
Jego produkcja jest już na takim etapie, że dostępna jest już grywalna wersja, którą można zakupić w Steam Early Access, za kwotę 20 dolarów. A czym jest Warshift? To połączenie kilku gatunków, m.in. RPG, RTS’a, a także elementów kosmicznej strategii.

Tytuł prezentuje się naprawdę ciekawie i warto go bliżej poznać. Jeśli projekt odniesie sukces, być może zachęci do zachęci to również innych niezależnych producentów do pójścia w ślady Cyrila i zaprezentowania własnych pomysłów.

Źródło: Steampowered.com

You may also like...