Wideodzwonek Blurams sam rozpozna gościa

Na Indiegogo udało się zebrać fundusze na nowy inteligentny wideodzwonek o nazwie Blurams. Produkt wyposażony w SI posiada funkcję rozpoznawania gości.

Rynek inteligentnych dzwonków do drzwi staje się coraz bogatszy i wciąż pojawiają się nowe modele, oferujące użytkownikom coraz bardziej zaawansowane funkcje. Najnowszym produktem tego typu jest Blurams, którego konstruktorzy zebrali na Indiegogo fundusze potrzebne do rozpoczęcia produkcji.

Blurams to inteligentny wideodzwonek wyposażony we własną sztuczną inteligencję. Gadżet dysponuje kamerą Full HD, połączoną z obiektywem oferującym aż 160-stopniowy kąt widzenia. Naturalnie nie zabrakło też czujnika ruchu, który wykrywa obecność gościa i automatycznie włącza nagrywanie oraz wysyła właścicielowi powiadomienie.

Dzięki algorytmom sztucznej inteligencji, urządzenie potrafi analizować twarz oraz rozpoznawać gościa, odpowiednio na niego reagując. Mamy bowiem możliwość przygotowania spersonalizowanych wiadomości oraz powitań dla gości nieznanych oraz naszych przyjaciół i znajomych. Gdy wideodzwonek rozpozna gościa, wówczas odtworzy mu przygotowane powitanie.

Sprzęt oferuje także 32 melodyjki, które informują o osobie znajdującej się pod drzwiami. Możemy wówczas z nią porozmawiać, korzystając z dwukierunkowego systemu audio. Dzwonek dysponuje bowiem wbudowanym głośnikiem oraz mikrofonem.

wideodzwonek

Blurams potrafi też współpracować z innymi urządzeniami z kategorii inteligentnego domu. Za jego pomocą możemy kontrolować oświetlenie lub odkurzacz robot, włączyć ekspres by przygotował filiżankę kawy lub włączyć muzykę.

Dzięki wbudowanej baterii, gadżet jest bardzo łatwy w instalacji, ponieważ nie musimy podłączać żadnych przewodów. A według producenta bateria wystarczy na pół roku działania. Rzecz jasna jeśli mamy gotową instalację dzwonka, możemy go podpiąć do niej i wówczas będzie działał w nieskończoność.

wideodzwonek

Wideodzwonki w zależności od funkcjonalności mają bardzo różne ceny. Na przykład nowy produkt Wyze kosztuje w przeliczeniu 110 zł. Ten model jest jednak droższy, gdyż wyceniono go na 69 dolarów, czyli około 270 zł.

Źródło

You may also like...